CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 1:58 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Nume de utilizator
MesajScris: Vin Mar 18, 2016 1:40 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Revin cu invitatia adresata atat vechilor membri ai forumului, cat mai ales membrilor noi, de a posta cu numele real.

Pentru cei care intentioneaza sa devina membri, inscrierea cu un nume real (sau macar aparent real) simplifica procedura de validare a conturilor noi. Pentru cei care se care se inscriu cu nume criptice, procedura e mai lenta si, in anumite cazuri, unele conturi pot sa nu fie validate.

Modificarea unui nume de utilizator poate fi facuta doar de administratorul forumului. Daca exista membri care vor sa-si modifice numele de utilizator, ii rog sa-mi trimita un mesaj privat.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nume de utilizator
MesajScris: Sâm Mar 19, 2016 2:23 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Ian 09, 2016 11:44 pm
Mesaje: 50
Localitate: cluj napoca
Am intampinat si eu aceasta problema pentru ca nu am primit acceput la contul initial atb333atb
Preferam username-ul respectiv pentru ca il folosesc pe toate forumurile si in felul asta nu il pot uita.
Am o mica sugestie, sper sa nu imi fie luata in nume de rau. Daca nu e foarte complicat se poate adauga la avatarul fiecaruia sub "Locatie" o rubrica cu numele real (iar cine prefera un pseudonim cu care sa se logheze pe forum, poate completa acea rubrica ca sa stim toti cu cine avem onoarea).


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nume de utilizator
MesajScris: Sâm Mar 19, 2016 6:02 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 561
Localitate: Timisoara
flaviu zapartan scrie:
Am intampinat si eu aceasta problema pentru ca nu am primit acceput la contul initial atb333atb
Preferam username-ul respectiv pentru ca il folosesc pe toate forumurile si in felul asta nu il pot uita.
Am o mica sugestie, sper sa nu imi fie luata in nume de rau. Daca nu e foarte complicat se poate adauga la avatarul fiecaruia sub "Locatie" o rubrica cu numele real (iar cine prefera un pseudonim cu care sa se logheze pe forum, poate completa acea rubrica ca sa stim toti cu cine avem onoarea).

Propriul nume e mai usor sa-l uiti?

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nume de utilizator
MesajScris: Sâm Mar 19, 2016 7:34 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Ian 09, 2016 11:44 pm
Mesaje: 50
Localitate: cluj napoca
Da. Pentru ca nu stiu daca incepe cu prenumele sau pe ce site l-am folosit. E mai simplu sa folosesc peste tot acelasi username/pass.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nume de utilizator
MesajScris: Sâm Mar 19, 2016 8:46 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Flaviu, nu cred ca plaforma forumului permite adaugarea unei rubrici cu numele real.

Am vazut cazuri in care unii utilizatori si-au trecut numele real la semnatura, pastrandu-si pseudonimul ca nume de utilizator probabil pentru ca le e mai comod. Si asta poate fi o solutie.

Personal, cred ca forumul arata - si se exprima - mai bine cu nume reale decat cu pseudonime.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: