CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Apr 19, 2024 4:53 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: Lun Feb 22, 2016 8:02 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Normark Sport Romania si cu mine vom organiza o intalnire Shimano Casting Day duminica 28 februarie, de la ora 11.00, pe lacul Siutghiol de langa Constanta. Zona de casting pe lac va fi cea din fata hotelului Rex.

Shimano Casting Day inseamna o zi in care participantii au la dispozitie mai multe lansete si mulinete Shimano, pe care le pot testa in orice configuratie. Nu se masoara distante, aruncarile se fac pe apa. Lansetele si mulinetele care vor putea fi testate pe 28 februarie sunt urmatoarele:

Tribal TX9 Intensity 3,90m/3,50lb cu inele Fuji K 40-12
Tribal XS1 Intensity 3,90m/3,75lb cu inel de plecare de 50mm
Tribal Velocity 3,90m/3,50lb cu inel de plecare de 50mm
Tribal TX1 3,90m/3,50lb cu inel de plecare de 50mm
Beastmaster 3,90m/3,50lb cu inel de plecare de 40mm
Big Baitrunner CI4 XTR-A 14000 LC
Ultegra CI4+ 14000 XTB
Ultegra CI4+ 5500 XSB
Ultegra 14000 XTC
Speedcast 14000 XT-B

Ii rog pe cei interesati sa participe sa-mi confirme pe email sau mesaj privat, nu pe forum, ca sa-mi fac o idee asupra numarului de persoane.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Lun Feb 22, 2016 8:12 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Aceleasi reguli ca si la intalnirile anterioare:

Se poate arunca numai cu lansetele si mulinetele puse la dispozitie de Shimano si prezentate mai sus. Nu veniti cu lansete sau mulinete proprii (chiar daca sunt Shimano). Intalnirea dureaza in jur de doua, trei ore, in functie de numarul de participanti. Incercati sa veniti la ora fixata, daca se poate. Plumbii folositi vor fi de 100-113g. Se va arunca doar cu plumbul, fara montura. Nu veniti cu monturi. Foarte important: nu uitati sa va luati degetar. Se va folosi inaintas textil.

Prognoza meteo pentru duminica e de vreme buna. Daca prognoza se schimba in rau, iar vremea nu permite desfasurarea intalnirii, ziua de casting va fi reprogramata.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Feb 28, 2016 6:44 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Astazi la Constanta au fost aproximativ 60-70 de participanti la Shimano Casting Day.

Multa lume interesata de lansetele noi - TX9 si TX1 - si de noua mulineta Speedcast XTB. Ca si la intalnirile anterioare, lansetele au facut fata fara probleme indiferent cat de tare s-a aruncat cu ele. I-am incurajat pe toti cei care le-au testat sa arunce fara grija, inclusiv OTG, daca vor. Atata vreme cat aruncarile sunt facute corect (adica inaintasul sa nu fie incurcat dupa varf, lanseta sa fie bine mufata si plumbul sa fie la o distanta suficient de mare de varf), lansetele n-au ce pati.

Le multumesc celor care au participat si ar fi util daca am avea cateva impresii despre lansete sau mulinete de la cei care au fost acolo.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Feb 28, 2016 10:01 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 28, 2016 7:07 pm
Mesaje: 14
Localitate: Constanța
În primul rând țin să îți mulțumesc Vlad pentru tot efortul depus . ;)
Astăzi a fost o zi splendidă pentru un casting reușit unde am reusit să adunat circa 60-70 de persoane. Fiecare om a avut ocazia de a lansa cu ce își dorește pentru a avea o idee ce i sar potrivi. Au fost persoane care au optat sa dea doar cu tx 9 sau xs1 unde după cateva lansări cu aceste 2 modele iam rugat foarme mult sa incerce macar si tx1 .Din a 2 lansare cu tx1 lumea ma intreba uimită ce preț are iar când auzeau nu le venea sa creadă ce poate scoate din el .
Intrun cuvânt Happy casting day unde aproximativ 90 % din ei si-au făcut idee despre fiecare lanseta și mulineta.
Toți băieți își doreau castingul pe pamant ori pe plajă măsurat la care le-am promis ca vom încerca sa organizam încă un casting cu măsurătoare la jumătatea lunii martie pentru a vedea cât poate lansa fiecare in parte.
Țin să vă țin la curent chiar să fac un tabel cu distanțele fiecărui băț ;)


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Feb 28, 2016 10:26 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Ian 09, 2016 11:44 pm
Mesaje: 50
Localitate: cluj napoca
Anton Adrian scrie:
Țin să vă țin la curent chiar să fac un tabel cu distanțele fiecărui băț ;)


Ar fi deosebit de util si asteptam cu entuziasm...
eventual poate ar cont si cu ce au fost imperechate mulineta/fir/gramaj-plumb


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Feb 28, 2016 10:30 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Anton Adrian scrie:
În primul rând țin să îți mulțumesc Vlad pentru tot efortul depus .

Adi, iti multumesc mult - tie si lui Razvan - pentru tot ajutorul dat cu Shimano Casting Day si pentru ospitalitate. Pentru mine, a fost o placere sa colaboram. Poate avem ocazia sa si pescuim impreuna anul asta.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Feb 28, 2016 11:08 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 28, 2016 7:07 pm
Mesaje: 14
Localitate: Constanța
flaviu zapartan scrie:
Anton Adrian scrie:
Țin să vă țin la curent chiar să fac un tabel cu distanțele fiecărui băț ;)


Ar fi deosebit de util si asteptam cu entuziasm...
eventual poate ar cont si cu ce au fost imperechate mulineta/fir/gramaj-plumb


Vom aduce mai multe modele la acel casting din gama shimano unde le vom echipa aproximativ ca la castingul de azi . Voi ține cont și de câteva modele din gama mulinetelor ,cum ar fi aerlex 7000 xta spod sau de 8000 , ci4 xtb .ci4 xsa.ci4 xtrlc toate de 14000.iar din gama lansetelor vor fi tribal 50 call și un tx spod sau intensity distance spod ;)


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Feb 28, 2016 11:12 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 28, 2016 7:07 pm
Mesaje: 14
Localitate: Constanța
Vlad Pavlovici scrie:
Anton Adrian scrie:
În primul rând țin să îți mulțumesc Vlad pentru tot efortul depus .

Adi, iti multumesc mult - tie si lui Razvan - pentru tot ajutorul dat cu Shimano Casting Day si pentru ospitalitate. Pentru mine, a fost o placere sa colaboram. Poate avem ocazia sa si pescuim impreuna anul asta.


Ocazi vom avea Vlad ,să ne vedem sănătoși pe malul lacului ;)


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Lun Feb 29, 2016 7:06 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 564
Localitate: Timisoara
Felicitari.
Si acum va asteptam la Timisoara. ;)

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Lun Feb 29, 2016 8:25 am 
Neconectat

Membru din: Lun Iul 14, 2014 8:59 am
Mesaje: 96
Roby , ati putea sa-i propuneti lui Vlad o sesiune de casting la Timisoara , care sa se suprapuna chiar cu Expo-Vest. Ar fi cel mai bun moment , nu ?


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron