CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 12:28 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 40 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cenzura pe forum
MesajScris: Lun Feb 01, 2016 11:38 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Cristi, am recitit discutia de mai sus.

Cred ca amandoi suntem capabili sa comunicam mai bine unul cu celalalt. Te rog, daca e ceva ce te nemultumeste la CarpOnline, putem discuta. Pe forum, pe MP, cum preferi.

E adevarat ca, daca deschizi un topic pe un ton agresiv (cenzura, utilizatori banati, conturi sterse, razboi personal, desi nimic din toate astea nu e adevarat in ceea ce ma priveste), te asezi intr-o pozitie de conflict. Cred ca esti de acord cu asta.

Am incercat sa-ti raspund la obiect. Regula semnaturii electronice e aceeasi pentru toata lumea, inclusiv pentru moderatori. Semnatura ta era reclama, asta e clar. Da, puteam sa-ti scriu inainte s-o sterg. Si asta e clar. Imi pare rau ca nu ti-am scris. Si tu puteai sa ma intrebi inainte s-o postezi.

Daca mi se cere permisiunea, accept semnaturi electronice care trimit catre bloguri. Unele bloguri contin reclama la firme care nu colaboreaza cu CarpOnline. N-am o problema cu asta.

Si tu, si toata echipa Cpk sunteti bineveniti pe CarpOnline, daca ne putem respecta reciproc.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cenzura pe forum
MesajScris: Lun Feb 01, 2016 11:50 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Ian 18, 2015 10:01 pm
Mesaje: 27
Localitate: Bucuresti
Ok Vlad. Sunt de acord cu ceea ce spui. Puteam sa comunicam mai bine. Pe viitor sper sa o facem. Consider Carponline o comunitate deosebita si am fost surprins cand mi s a sters semnatura fara preaviz. De aici si reactia mea....care evident putea fi alta asa cum spui si tu.
Consider subiectul incheiat si sper ca in viitor sa nu mai avem astfel de discutii.
Multumesc .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cenzura pe forum
MesajScris: Mar Feb 02, 2016 7:31 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 10, 2013 7:40 pm
Mesaje: 497
Localitate: Bucuresti
Bogdan Negrescu scrie:
Primavara, datorită creșterii bruste a temperaturii apei, capacitatea crapilor de a absorbi oxigenul din apă este redusă, fapt care duce printre altele la scaderea apetitului acestora.
Stiati că : introducerea unui anumit nutrient in mixul de boilies contracareaza acest efect?
Dacă doriti sa aflați detalii de finete care nu au fost tratate in reviste de pescuit sau pe forumuri de profil, cu privire la nutritia si fiziologia crapului, detalii care va pot îmbunătăți rata capturilor va astept la discuții în standul Carp Plus B15 la Fishing&hunting expo in perioada 12-14 februarie!'
Consultant Nutritie Animală
Bogdan Negrescu


Acet post este considerat comercial, sau nu?

_________________
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cenzura pe forum
MesajScris: Mar Feb 02, 2016 7:37 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Lucian, postarea lui Bogdan este una comerciala si are acordul meu.

Daca mai ai intrebari de genul asta, te rog trimite-mi MP. Multumesc.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cenzura pe forum
MesajScris: Mar Feb 02, 2016 8:07 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 10, 2013 7:40 pm
Mesaje: 497
Localitate: Bucuresti
Ok Vlad,

Incercam sa imi dau seama, dand un exemplu, ce este considerat comercial si ce nu. Motivul pentru care am facut-o public, este dorinta de a posta (la fel cum am facut-o si pana acum) pe forumul Carponline, fara sa creez probleme. Plus ca am considerat ca este un exemplu relevant si pt ceilalti.

_________________
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cenzura pe forum
MesajScris: Mie Feb 03, 2016 9:06 am 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 01, 2015 4:42 pm
Mesaje: 274
Localitate: Timisoara
Lucian,vazand ce ai scris,incep sa-i dau dreptate lui Alin cand spune ca multi au format niste gasti in jurul unui producator de nada.Multe lucruri ce s-au scris in ultima vreme pe forum confirma acest lucru,iar tu parca ai pus cireasa pe tort cu aceasta postare.E uimitor cum o punga de nada "moka" reuseste sa transforme un om intr-un caine de paza.Parca am fi la gradinita si ne param la doamna educatoare ca unul sau altul mancam ciocolata sfidand regulile in timp ce altii au voie doar spanac.Pe tine Lucian te-am perceput ca fiind "altfel" si sper sa nu ma fi inselat,iar asta sa fie doar o scapare.Toata aceasta rivalitate intre gasti nu are cum sa fie benefica pentru carp fishing-ul din Romania!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cenzura pe forum
MesajScris: Mie Feb 03, 2016 11:32 am 
Neconectat

Membru din: Mie Iul 10, 2013 1:55 pm
Mesaje: 222
Localitate: Bucuresti
adnov scrie:
gasti

adnov scrie:
E uimitor cum o punga de nada "moka" reuseste sa transforme un om intr-un caine de paza.


Lucian, si eu cred ca ar trebui sa fii mai light sau foarte light, daca intelegi ce vreau sa spun. N-ai avut ce sa faci, si te-ai apucat sa ai niste opnii. Uite cu ce te-ai ales. Vrei sa faci ceva pentru CPK? Prinde pesti, scrie chestii utile ca si informatie, iar Facebook este o platforma uriasa de promovare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cenzura pe forum
MesajScris: Mie Feb 03, 2016 2:19 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
Putin e mai complicata situatia fata de cum pare la prima vedere, Lucian eu zic ca a reactionat bine.
Dupa cum stiti eu sunt cel mai inversunat adversar a bisericutelor cu toate ca fac si eu parte dintr-un grup, dar imi place sa cred ca pasiunea mea pentru pescuit e ce imi caracterizeaza postarile.

Insa acum ca au fost interzise banalele semnaturi de apartenenta la un grup sau altul care eu inca sunt de principiu ca erau benefice pentru a fi judecat daca esti subiectiv sau nu referitor la anumite postari, imi pun intrebarea ce fac cu pozele din acest sezon.
Port la pescuit insemnele grupului din care fac parte, fac asta nu din obligatie, nu mi-a fost impus asta ci mai degraba ca aport a meu la beneficiile de care am parte. Mi se pare elementar.

Repet intrebarea: ce fac daca furnizorul meu de nada nu are contract de publicitate, mai pot posta poze pe forum?, blurez siglele?
E important asta de stiut, e mult mai vizibil decat o biata semnatura.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cenzura pe forum
MesajScris: Mie Feb 03, 2016 2:40 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 01, 2015 4:42 pm
Mesaje: 274
Localitate: Timisoara
Mie nu mi se pare deloc complicat.Asa cum am spus am perceput-o ca pe o reactie de gradinita de genul "de ce ala are voie si eu nu?".Ba mai mult in sectiunea nade i-am vazut de atatea ori pe baietii CPK explicand in fel si chip vorbele lui Cipica ca o gasca de avocati angajati sa-si apere clientul.Sa nu ma intelegeti gresit ca as avea ceva cu Cipica sau CPK.La fel am vazut si la baietii lui Bogdan.Pana la un punct unele reactii le pot vedea si considera normale,dar pana la un punct.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cenzura pe forum
MesajScris: Mie Feb 03, 2016 2:45 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
Si nu era mai bine sa stii ca daca iti recomanda baietii lui Bogdan nada lui iar cel care iti recomanda are un interes. Nu era mai transparent?


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 40 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron