CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 20, 2024 3:39 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 106 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: Mie Dec 16, 2015 5:37 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Ian 05, 2014 12:54 am
Mesaje: 188
Localitate: Buzau
Si pe mine ma atrage atat ideea unei comunitati (pe care partial o regasesc si la Varlaam), cat si pescuitul tip "campanie" pe un singur lac. De asta mi-am si concentrat in ultima perioada tot efortul pe Varlaam si incerc sa trec macar o data prin tot A-ul, inainte de ma muta si pe B. Pt 2016 si targeturile mi le-am setat cumva pe stilul acesta - in general as vrea sa prind un 20, dar ca "personal" best mi-a picat pe salonta cu solzi mari din Varlaam :lol:

Lacurile mici pot crea uneori o senzatie de intimitate pe care cu greu o egalezi in Sarulesti (unde ai farmecul necunoscutului, care e drept e mai greu de emulat in lacuri mici). Un lac mic are si avantajul ca poate fi mai usor cosmetizat si intretinut prin efortul colectiv al sindicatului (desi momentan recunosc pana la Cluj nu pot veni din Buzau doar sa ajut sa curat lacul, doar daca vine un coleg sa ma ia din Budapesta in perioada cand sunt acolo; la Bucuresti o fac oricand cu placere. Momentan mi se utopica o eventuala autostrada sa pot veni la Cluj din Buzau, nu proiectul discutat aici :lol: ).


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Dec 16, 2015 5:38 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Dec 31, 2014 10:25 am
Mesaje: 29
Localitate: bucuresti
Simion Mihaita- Bucuresti 700-1.000 euro
Simion Stefan- Bucuresti 500-700 euro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Dec 16, 2015 5:47 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
ca o paranteza:

coincidenta sau nu, anul viitor e anul Maimutei in calendarul chinezesc, anul in care orice e posibil, chiar si cele mai natrusnice proiecte, asta e principala definitie :), am auzit ani la radio :)))


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Dec 16, 2015 6:00 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Mai 13, 2013 10:20 am
Mesaje: 282
Alin, sunt de acord ca pe un lac pot exista n provocari, indiferent de suprafata lui. chiar Vlad spunea ca in Anglia se practica pescuitul dupa anumiti pesti. sa prinzi pestele x in lacul y cu bila k, in conditiile in care in lac sunt doar cativa pesti, da, este o provocare. totusi, cred ca tine si de firea pescarului. eu pur si simplu nu pot sa merg de foarte multe ori pe an pe acelasi lac, lac amenajat. n-as avea nicio problema sa respect regulile unui sindicat, indiferent cat de dure sunt, n-as avea o problema sa platesc taxa...... dar macar sa fie un sindicat cu minim 3 lacuri, sa le mai schimb......

_________________
Nicu Barjica


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Dec 16, 2015 6:07 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
Da Nicu, uite inca o idee, pot creste numarul de lacuri dintr-un sindicat :)

Uite genul de lac de sindicat care cred ca nu e greu de realizat, cei din Cluj il stiu.

https://www.facebook.com/lacfodora/vide ... 867523550/


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Dec 16, 2015 6:47 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Iun 03, 2013 8:57 pm
Mesaje: 191
Localitate: Turda
orice proiect poate fi realizabil, de ex eu cheltuiesc in jur de 700-1000 euro pe taxe pescuit in conditile care fac eforturi mari pentru a face cateva iesiri la crap la distante mari (peste 200km de cj)iesirile ma costa de 2 ori mai mult (eu trebuie sa renunt la alte proiecte care imi aduc bani ) mi-ar conveni extrem de mult sa fie un sindicat in jud cluj unde sa pot iesi in timpul liber , chiar daca nu este un loc liber pentru pescuit se pot gasii alte activitati administrative pentru membrii ,sincer mi-ar face mare placere as fi in lumea mea :D


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Dec 16, 2015 7:06 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
Lista actualizată a sindicaliștilor (sper că n-am scăpat pe nimeni):
  1. Mircea Coman, București
  2. Victor Costache, București
  3. Lucian Manea, București (1.000€)
  4. Razvan Chirita, București (500€)
  5. Horatiu Sibianu, Cluj-Napoca
  6. Alexandru Sebastian, Cluj-Napoca (500€)
  7. Sergiu Delcea, Buzău (500-700€)
  8. Alin Pitters, Cluj-Napoca
  9. Matei Niteanu, Bucuresti (500€)
  10. Rus Nicolae, Turda (500-700€)
  11. Adrian Botin, București (500-700€)
  12. Simion Mihaita, București (700-1.000€)
  13. Simion Stefan, București (500-700€)


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Dec 16, 2015 8:50 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Iun 03, 2013 8:57 pm
Mesaje: 191
Localitate: Turda
13... sper sa nu fie cu ghinion sa se opreasca aici :P


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Dec 16, 2015 9:08 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 24, 2014 10:41 am
Mesaje: 102
Localitate: Bucuresti
Nicolae Rus scrie:
13... sper sa nu fie cu ghinion sa se opreasca aici :P


Relax.
Abia a inceput lista de 2 zile. Sigur mai sunt si alti doritori. Iarna-i lunga.
Intrebarea e ce facem daca trecem de 30? :P

Glumesc, evident. Macar sa fie asa, mai ales ca suntem impartiti intre zona Cluj si zona Bucuresti.

_________________
Parerea mea: "Noi sa fim sanatosi, ca pestele oricum e acoperit de apa!"


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Dec 16, 2015 9:23 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Iun 03, 2013 8:57 pm
Mesaje: 191
Localitate: Turda
Mircea , sunt multe de spus , multe proiecte promitatoare , multe proiecte realiste .. singurul lucru necesar e INPLICAREA SA VREM SA NE INPLICAM si absolut orice se realizeaza ......eu as fi deacort si cu concesionarea unei bucate de rau in regim sindicat, nu ma intereseaza neaparat crapi over 20 sau depinde de locatie .... daca merg pe un carpodrom clar imi doresc over 20 , daca merg pe mures ma multumesc si cu un 2+ :d chiar sunt in extaz :))


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 106 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron