CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 27, 2024 9:01 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 170 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Fishing & Hunting Expo
MesajScris: Dum Noi 22, 2015 8:23 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Sep 01, 2013 6:04 pm
Mesaje: 11
KRo scrie:
nu sunt necivilizat, nepoliticos sau rautacios... a fost un comentariu care poate fi interpretat ironic , nu vreau sa fiu off topic , din partea mea sa faca toate targurile in Bucuresti , ca ii bine sau mai bine oricum nu conteaza

Interpreteaza asta ironic:


Fişiere ataşate:
IMG-20151122-WA0095.jpg
IMG-20151122-WA0095.jpg [ 11.73 KiB | Vizualizat de 6603 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fishing & Hunting Expo
MesajScris: Dum Noi 22, 2015 8:33 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Fiecare cu parerea lui , spre deosebire de altii eu respect parerea tuturor , ca nu o iau in considerare asta ii altceva.

Am mai spus-o daca se considera ca am incalcat regulamentul asta e ,sa se ia masurile de rigoare, nu consider ce am spus o jignire adusa umanitatii dar daca mai multi sunt de aceasta parere inseamna ca au dreptate si IMI CER SCUZE .

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fishing & Hunting Expo
MesajScris: Dum Noi 22, 2015 8:54 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 10, 2013 7:40 pm
Mesaje: 497
Localitate: Bucuresti
alin pitters scrie:
Adrian Botin scrie:
as vrea sa vad si niste fete frumoase :)
:mrgreen:

Pai da, pe unii i doare router-ul de Wifi de pe balta, pe altii de fete...poate totusi un club ar fi mai potrivit pentru voi :mrgreen: :lol:


Nu degeaba pescuim impreuna :)

Eu mi-as dori un targ unde sa existe cat mai mult echipament (in special camping) expus. Mi-as dori sa vad produse de generatie 2015-2016, nu modele vechi, care sunt deja cunoscute.
Si eu imi doresc sa fie expusa cat mai multa nada Nash. Sper ca cei de la F&H sa nu sacrifice Nashbait pentru promovarea The One. Sa promoveze si boilies-ul lor, dar sa puna la dispozitia pescarilor si boilies-urile Nash.

Si daca se poate, wifi gratis :)

_________________
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fishing & Hunting Expo
MesajScris: Dum Noi 22, 2015 9:25 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 24, 2014 10:41 am
Mesaje: 102
Localitate: Bucuresti
Roland, nici eu nu am putut sa vad postarea cu mustele intr-un ton ironic. Sunt din Bucuresti, si am si eu ca multi altii nemultumirile mele legate de el si de unele lucruri ce se intampla in el, dar incerc pe cat se poate sa ma comport cu cei de langa mine asa cum as vrea sa se comporte ei cu mine.

Fiecare dintre noi a avut experiente mai placute si mai putin placute cu oameni din diverse zone, din tara si din afara, si tocmai de aceea consider ca generalizarea prin afirmatii cu substrat este un pic gresita.

Un lucru foarte bun mi se pare ca ai avut taria sa-ti ceri scuze. (Sper ca nu e si asta ironica :))

_________________
Parerea mea: "Noi sa fim sanatosi, ca pestele oricum e acoperit de apa!"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fishing & Hunting Expo
MesajScris: Dum Noi 22, 2015 9:31 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Va asigur ca sunt sincere, batut in cap nu sunt, cand 2-3 imi zic ca sunt beat, merg la somn si gata ... Nu continui sa beau

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fishing & Hunting Expo
MesajScris: Dum Noi 22, 2015 9:48 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 24, 2014 10:41 am
Mesaje: 102
Localitate: Bucuresti
In ce priveste targul subscriu la ce au zis cei de mai sus legat de echipamente, si mai cred ca ar fi foarte utile pentru multi pescari si niste workshop-uri / ateliere din care lumea sa inteleaga:
- cum se leaga si cum functioneaza anumite monturi
- ce monturi dau mai bune rezultate in diverse situatii
- cum iti poti pregati singur boiliesurile; ma indoiesc ca s-ar incumeta vreo firma de nada sa faca asta, dar cred ca pentru public ar fi interesant. Pe de alta parte, daca nu vinzi bila ca e prea scumpa, macar vinzi ingredientele ....
- ca pescuitul plantat are si el farmecul si satisfactiile lui. Interesant de starnit interesul pentru cum se planteaza, cum se foloseste sonarul, proding stick-ul, barca, motorul, etc. Niste poze cu ceva capturi nu ar strica. Una peste alta, niste echipamente sustinute de o poveste in spate s-ar putea vinde mult mai bine.

- avand in vedere ca la noi in tara pescuitul "Cach and Tigaie" este mai raspandit, poate ar fi utila si o promovarea a C&R. Poate astfel se raspandeste mai bine ideea ca un peste in balta valoreaza mai mult decat in tigaie - pentru toata lumea si pentru patron de balta si pentru pescar!

- ar fi interesant si de prezentat un studiu de caz legat de evolutia de la Varlaam. Asa poate si-ar deschide si altii (si patroni si pescari) orizontul in ce priveste C&R.

PS.
- daca printr-o minune s-ar organiza astfel de ateliere si alte prezentari, cred ca ar fi bine sa fie stabilita si o agenda, astfel incat lumea sa stie de ele, si sa-si organizeze timpul astfel incat sa fie prezenti acolo. Si cine stie, daca aceste ateliere ar fi asezate cu atentie si lumea ar zabovi mai mult prin targ poate ar cumpara si mai multe lucruri .... :)

- Din punctul meu de vedere, un targ de pescuit este o ocazie extraordinara de promovare a pescuitului ca sport, nu numai de vandut niste echipamente si nada.

_________________
Parerea mea: "Noi sa fim sanatosi, ca pestele oricum e acoperit de apa!"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fishing & Hunting Expo
MesajScris: Lun Noi 23, 2015 10:50 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Dec 19, 2013 12:54 pm
Mesaje: 437
Uite ca putem sa facem un rezumat: Unii vor ca targul sa fie ca pana acum: un talcioc cu reduceri maaaari de tot. Altii, printre care ma numar si eu, ar vrea altceva: o expozitie. Sa vina importatorii/producatorii sa-si prezinte oferta pe anul in curs.
Dupa cum intuiesc eu va fi ca pana acum: se va incerca vinderea stocurilor vechi si..cam atat.
Astept sa vad ce comunca organizatorul poate ma momeste. Desi cred ca va fi tot ca pana acum: o comunicare deficitara. Ca prim semn: Vlad a spus ca e un organozator aici pe forum care ne va spune ce si cum..da' din ce vad eu "organizatorul" nici nu si-a facut cont :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fishing & Hunting Expo
MesajScris: Lun Noi 23, 2015 11:16 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Albert scrie:
Vlad a spus ca e un organozator aici pe forum care ne va spune ce si cum..da' din ce vad eu "organizatorul" nici nu si-a facut cont :lol:


Cristi Albu are cont pe CarpOnline din ianuarie. Va posta in mod sigur.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fishing & Hunting Expo
MesajScris: Lun Noi 23, 2015 11:37 am 
Neconectat

Membru din: Mar Ian 13, 2015 10:48 am
Mesaje: 19
Salut!
Vreau sa va multumesc in primul rand pentru interesul aratat expozitiei si sa imi cer scuze pentru ca scriu atat de tarziu, dupa 5 pagini de comentarii. Probleme legate de pescuit, Delta .. :)

Ideea principala de la care a plecat aceasta expozitie, si insist pe cuvatul expozitie pentru ca asta ne dorim sa devina, a fost aceea de a schimba imaginea, uneori de talcioc, a targurilor precedente. Ne dorim un eveniment cu o deschidere mai larga. Incercam sa ne adresam atat pescarilor cat si sotiilor acestora si chiar copiilor. In acest sens vor exista pachete Family, prin care sot-sotie-2 copii vor avea acces impreuna, la un pret promotional.

Faptul ca noi ne dorim aceste lucruri nu e insa suficient, tine si de expozanti. Le-am recomandat tuturor sa vina cu standuri personalizate, cu imagine mai buna, cu organizare mai buna, cu personal mai calificat. In acest sens vom avea o intalnire cu expozantii in care vom incerca sa ii premiem pe aceia care au inteles demersul nostru.

Am sa raspund acum punctual ...

Vlad Pavlovici scrie:
Daca publicul continua sa fie obsedat de mega-reduceri (indiferent ce ascund ele, de fapt), e clar ca vor avea succes doar cei care le pot oferi.

Am primit feedback de la expozanti de calibru de la noi, apropos de asta, si le-am si explicat ca noi nu ne dorim asta.

Este un cerc vicios in tot acest fenomen legat de targuri/expozitii de pescuit. Cumparatorul final se plange de foarte multe ori ca nu exista reduceri de jumatate de pret la toate produsele sau reduceri substantiale in general. Expozantul la randul lui se plange ca nu are vanzare, ca in majoritate cumparatorul final cauta numai chilipiruri si ca vrea sa cumpere aproape "moka". De asemenea se plange de pretul mare pentru chirie. Organizator la randul lui se plange ca expozantul nu face promotii si nu "isi face temele mai bine" raportat la imagine. Pe de alta parte sunt jucatori foarte importanti de pe piata care nu vad importanta unui eveniment de genul acesta si nu accepta prezenta la el sau o accepta prin intermediul altor expozanti, de cele mai multe ori magazine online. Concluzia este ca nimic nu e bine.


Gabriel Culcea scrie:
Unul dintre lucrurile pe care eu unul mi le-as dori,sunt preturile mai mici pentru expozanti la inchirierea standurilor.

Noi am venit cu niste preturi pentru inchiriere cu mult sub preturile de pana acum, pentru majoritatea expozantilor - http://fishingandhuntingexpo.ro/amplasament-tarife . Asta nu inseamna neaparat ca pretul mic de inchiriere se va reflecta in pretul la fel de mic la vanzare. Fiecare are strategia proprie.

lucian_man scrie:
Sper ca cei de la F&H sa nu sacrifice Nashbait pentru promovarea The One.
Si daca se poate, wifi gratis :)


Incurajam prezentarea de produse noi in cadrul expozitiei, insa sunt si expozanti care nu vor avea la acea data produsele noi sau cel putin asa ne-au spus noua. Am insa promisiuni de lansari de produse noi.
The One si Nash vor avea standuri diferite.
De asemenea incercam sa gasim o solutie pentru wi-fi gratuit. Am discutat deja.

Adrian Botin scrie:
as vrea sa vad si niste fete frumoase :)
:mrgreen:
Ne straduim!

Imi face placere sa va anunt ca foarte mare parte din producatorii de nada de la noi din tara vor fi prezenti in cadrul expozitiei: ENERGOFISH, CPK CARP & MORE, MG SPECIAL CARP, KAMPO FISH, CULI BAITS - CARP UNITED, SENZOR PLANET, DUDI BAITS, CARP DISCOUNT, WLC CARP, THE ONE, NASH TACKLE, SBS ROMANIA, CARP FINDER, CARP PLUS, PEPE CARPBAITS, BARCUTA.RO, TOTALFISHING - NORMARK

Si suntem in discutii cu altii...

Va multumesc inca o data pentru interes si va stau la dispozitie pentru alte intrebari.

_________________
http://fishingandhuntingtv.com/ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Fishing & Hunting Expo
MesajScris: Lun Noi 23, 2015 7:41 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Aug 10, 2013 9:46 am
Mesaje: 183
Localitate: Sibiu
Te salut cu respect, Cristi!
Propuneri:
Workshop-uri, cu invitati pe masura:
- Vad Pavlovici(orice subiect abordat de la un profesionist este binevenit);
- Silviu Florescu - casting de la A la Z;
- Mircea Gheran - pescuitul la Ten(abordare, nada etc.);
- Andrei Vladeanu - boiles de la A la Z;
- Vasilica Baboieru/Dan Mitranescu - mamaliga de la A la Z;
- Ciprian Ene "CPK" - pescuitul plantat, de la A la Z.
Alt exemplu...
1. Ziua x, la ora y... Bogdan Dragan si Mihai Pripon, campionii mondiali la individual 2015, vor avea o prezentare pe tema: strategii de nadire/tehnici de pescuit etc.
2. ...alta ora/zi...Energy Brasov, campionii mondiali din 2012 vor avea o prezentare de...
La fel si la Spinning si Stationar!
Eu unul, as fi onorat si incantat sa particip la asemenea evenimente!
Orice lucru bine gandit, pentru atragerea copiilor in practicarea acestui sport, este binevenit!!!
O seara buna.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 170 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 78 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: