CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 27, 2024 6:09 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Trofee in peisaj
MesajScris: Lun Iun 23, 2014 9:27 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 06, 2014 7:34 pm
Mesaje: 61
Localitate: Arad
Dupa cum e si titlu consider ca accentul trebuie pus si a fost pus pe imagine. Imi place ca s-a folosit mult la filmare manual focus la camera astfel incat doar ceea ce trebuie a fost in primplan(se vede altfel fata de alte emisiuni, poate camera mai buna sau operaturul, nu vreau sa supar pe nimeni). Felicitari. Secventele filmate din drona sunt absolut minunate. Urmaresc de la inceputuri emisiunile Catch and Release si nu imi vine sa cred cum s-a "maturizat" daca pot sa spun asa aceasta emisiune. Calitatea este punctul forte. Felicitari dl. Vlad pentru tot ce a realizat si incearca se realizeze chiar daca nu este usor.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Trofee in peisaj
MesajScris: Mar Iun 24, 2014 9:18 am 
Neconectat

Membru din: Joi Ian 02, 2014 2:50 am
Mesaje: 254
Vlad Pavlovici scrie:
Intentia mea a fost sa fac un film de atmosfera, nu de tehnica - desi, pentru cineva care nu cunoaste lacul, cred ca e relevant si in detaliile tehnice. Am insistat pe imagine ca sa incerc sa redau frumusetea lacului si a pescuitului intr-un moment al anului in care peisajele stralucesc prin culoare. Daca lucrurile astea reies din film, inseamna ca si-a atins scopul.

La un moment dat, aveam in proiect un film mai putin vorbit (si implicit mai putin tehic) decat a iesit. Ceva din proiectul asta se poate vedea in secventa de la minutul 5.17 la minutul 7.41 - doua minute si jumatate de "zbor", fara niciun cuvant. Imi pare rau pentru cei care voiau mai multa tehnica, ramane pe data viitoare.


Nu ai cum sa multumesti pe toata lumea :). Poate am citit si vazut eu prea multe despre Varlaam :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Trofee in peisaj
MesajScris: Lun Iun 30, 2014 7:46 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Episodul 2 al filmului e acum pe site.

Pentru cei care nu-l pot vedea pe site, urmariti-l pe YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=gLfA-akdhXA.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Trofee in peisaj
MesajScris: Mie Iul 02, 2014 7:55 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 2:39 pm
Mesaje: 1001
Foarte bun si al doilea film, superbe cadre si emisiunea te transpune in locul respectiv cu un real success. Felicitari si asteptam noi emisiuni!

_________________
http://mateiniteanu.blogspot.ro
Niteanu Matei


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Trofee in peisaj
MesajScris: Mie Iul 02, 2014 8:42 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 02, 2014 5:32 pm
Mesaje: 19
Felicitari Vlad pentru emisiuni,felicitari echipei de filmare,cat mai multe emisiuni,superbe.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Trofee in peisaj
MesajScris: Joi Iul 03, 2014 8:59 am 
Neconectat

Membru din: Vin Mai 31, 2013 3:44 pm
Mesaje: 16
Felicitari Vlad!!!

Am facut un mic experiment la munca, zilele trecute, si i-am aratat filmuletul unui coleg (care nu are nici o tangenta cu pescuitul) reactia lui a fost: " Unde e asta, e in Franta, ca la noi sigur nu e" :)))

Pacat ca nu prea avem incredere, si nu stim cat de frumoasa e tara noastra si ca pe langa asta mai avem si oameni care stiu sa fac cu adevarat o filmare.

Felicitari inca odata


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 76 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: