CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 8:21 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Mie Iun 05, 2013 8:49 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Mai 31, 2013 3:44 pm
Mesaje: 16
Salutare,

In primul rand vreau sa il felicit pe Vlad pentru acest proiect si pentru tot ceea ce face pentru fenomenul de carp fishing din Romania.

Intrebarea mea ar fi urmatoarea....sunt un incepator in ceea ce privesc competitiile si ma intereseaza cam cum ar trebui abordat un concurs pe Tancabesti? Cel putin la nivel de princiupiu...
Mentionez ca nu am pescuit niciodata pe aceasta balta si nu cred ca voi reusi sa pescuiesc acolo pana in Septembrie.

Este strategia de a pescuit cu bile castigatoare? Stiu, ca balta a fost si este pescuita intens cu bile, e posibil sa raspunda la alte momeli fata de care crapul sa nu fie asa de reticient? Pe de alta parte stiu, ca Tancabestiul are o populatie sanatoasa de platica, ceea ce ar face cam dificil pescuitul cu momitor si plastice....sau poate ma insel. Si mai stiu ca balta are destul ten, mare.

Cam care ar fi locurile favorite?

M-am documentat cat se putea cu materiale disponibile pe internat, dar experienta si sfatul pescarilor consacrati este cu mult mai important si pretios.

Va multumesc mult pentru ajutor.

Sper sa ne vedem pe balta :)

Fir intins si fum in frane.

Will


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Lun Iun 10, 2013 7:43 am 
Neconectat

Membru din: Vin Mai 31, 2013 3:44 pm
Mesaje: 16
chiar nici un sfat nici o suigestie.. :D


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: