CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Dum Apr 28, 2024 2:46 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Pvtv vs Fishing and hunting
MesajScris: Dum Mai 18, 2014 3:58 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Ian 02, 2014 2:50 am
Mesaje: 254
Salut,

Sunt un pic confuz legat de aceste 2 posturi. S-au unit? Am vazut ca emit aceleasi emisiuni si ca este sigla PVTV sub care scrie Fishing & Hunting.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pvtv vs Fishing and hunting
MesajScris: Dum Mai 18, 2014 4:18 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Apr 06, 2014 7:34 pm
Mesaje: 61
Localitate: Arad
Da. PVTV si Fishing and Hunting Chanel au devenit acum unul si acelasi program, dandui si un nou nume: The Fishing and Hunting Chanel. Emisiunile s-au sincronizat cu data de 15 mai 2014, si din cate am citit emisiunile care au fost produse pentru fostul post, Fishing and Hunting, vor fi introduse in noua grila de emisiuni.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pvtv vs Fishing and hunting
MesajScris: Dum Mai 18, 2014 9:44 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Care emisiuni? La f&H cea mai noua emisiune ce am vazut-o era de acu 2-3 ani filmarea. Pv tv practic a cumparat postul asa zis concurent sa fie singurul post de gen de pe piata....

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pvtv vs Fishing and hunting
MesajScris: Lun Mai 19, 2014 7:23 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Dec 19, 2013 12:54 pm
Mesaje: 437
kro scrie:
. Pv tv practic a cumparat postul asa zis concurent sa fie singurul post de gen de pe piata....

Ba e fix invers.Desi peveteveii spun ca e fuziune practic F&H a cumparat peveteveu'...peveteveu care a aparut desprinzadu-se din F&H. :lol: :lol:
Poate din doua cioace sa iasa ceva bunicel da' ma indoiesc :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pvtv vs Fishing and hunting
MesajScris: Lun Mai 19, 2014 7:32 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Informatia pusa in circulatie de noul post - in Romania si in afara ei - este ca e vorba de o fuziune: http://www.broadbandtvnews.com/2014/05/ ... g-are-one/.

In privinta filmelor produse in Romania, echipa care le va face este vechea echipa PVTV, nu vechea echipa F&H. Macar sub acest aspect, PVTV a preluat F&H, nu invers.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pvtv vs Fishing and hunting
MesajScris: Lun Mai 19, 2014 3:41 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Radu Morar mai ii in noua schema ?

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pvtv vs Fishing and hunting
MesajScris: Lun Mai 19, 2014 4:26 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Este. Ai informatia in link-ul pe care l-am dat mai sus.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pvtv vs Fishing and hunting
MesajScris: Mar Mai 20, 2014 8:00 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Mai 08, 2013 2:39 pm
Mesaje: 1001
Ce nu inteleg eu este de ce nu se face un post numai cu emisiuni romanesti, chiar daca am vedea in reluare de 30 de mi de ori. Decat sa ma uit la pescuit la bas din caiac si alte emisiuni care nu au nici macar o informatie de calitate.

Un alt aspect care mie unu mi se pare cam penibil este faptul ca emisiunile de pescuit LIVE sunt numai pe pvtv online si nu sunt LIVE atunci cand se fac pe postul tv.

Sunt multe lucruri care pot fi imbunatatite, din pacate si publicul nu amendeaza astfel de emisiuni, marea majoritate fiind pescari care prind si elibereaza in tigaie.

_________________
http://mateiniteanu.blogspot.ro
Niteanu Matei


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pvtv vs Fishing and hunting
MesajScris: Mar Mai 20, 2014 9:13 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iul 30, 2013 3:13 pm
Mesaje: 189
Localitate: Constanta
Din ce am observat, programul online nu mai functioneaza de ceva timp...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pvtv vs Fishing and hunting
MesajScris: Mar Mai 20, 2014 9:46 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
mniteanu scrie:
Ce nu inteleg eu este de ce nu se face un post numai cu emisiuni romanesti, chiar daca am vedea in reluare de 30 de mi de ori. Decat sa ma uit la pescuit la bas din caiac si alte emisiuni care nu au nici macar o informatie de calitate.


La fel de bine ne putem intreba de ce Discovery Channel sau Animal Planet nu difuzeaza doar emisiuni romanesti. Rapsunsul e foarte simplu: pentru ca se adreseaza unei piete mult mai largi decat Romania. E si cazul Fishing & Hunting Channel. Mi se pare un castig pentru noi ca exista SI emisiuni romanesti. Ar fi putut sa nu existe.

mniteanu scrie:
Un alt aspect care mie unu mi se pare cam penibil este faptul ca emisiunile de pescuit LIVE sunt numai pe pvtv online si nu sunt LIVE atunci cand se fac pe postul tv.


Nu e penibil, e normal. Emisiunile produse de studioul de la Bucuresti si difuzate live pe canalul online nu se adreseaza audientei europene a postului, se adreseaza doar pietei din Romania. Lasand la o parte ca ar fi dificil sa fie dublate live in celelalte tari, de ce s-ar uita polonezii sau ungurii la o dezbatere live despre Campionatul national (la crap sau la rapitor sau la stationar) din Romania? Pe noi ne-ar interesa sa vedem transmisiuni live de la dezbaterile similare din Slovacia?

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 77 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: