CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 4:33 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Tancabesti
MesajScris: Sâm Oct 19, 2013 2:07 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Iun 01, 2013 9:40 am
Mesaje: 53
As dori sa fac o partida pe Tancabesti 1.Poate cineva sa mi recomande ce pontoane ar fi recomandate in aceasta perioada?
Multumesc


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tancabesti
MesajScris: Sâm Oct 19, 2013 2:44 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Locurile mele preferate de pescuit pentru sezonul rece sunt in plaurul din fata pontoanelor 1 si 2. Sunt locuri care au apa relativ adanca, unde pestele ierneaza - stiu asta pentru ca am pescuit in marginea plaurului de mai multe ori, in sezonul rece si am prins aici chiar a doua zi dupa dezghet. De asemenea, aici am prins pana toamna tarziu, cand pe alte locuri nu se mai prindea.

Apa adanca e in varful plaurului, dar in margini ai apa mica, unde poti sa prinzi chiar mai bine. Cauta pestele de-a lungul plaurului si trebuie sa dai de el. Cea mai buna perspectiva asupra plaurului o ai de pe pontonul 2. Vezi prima fotografie de aici: http://carponline.ro/articole/martie-pe ... 2/pagina-3.

Daca ai timp, uite-te si pe filmele pe care le-am facut in primavara pe Tancabesti, cred ca sunt date zilele astea pe PVTV. E o serie de trei episoade cu titlul "Early Season Tricks".

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tancabesti
MesajScris: Dum Oct 20, 2013 7:49 am 
Neconectat

Membru din: Sâm Iun 01, 2013 9:40 am
Mesaje: 53
Multumesc pentru info.Din ce am vazut nu imi dau seama care este distanta pina la bordura de stuf.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tancabesti
MesajScris: Dum Oct 20, 2013 7:56 am 
Neconectat

Membru din: Sâm Iun 01, 2013 9:40 am
Mesaje: 53
Exista cumva vreo harta a lacului cu adancimile medii pe diferitele zone de pescuit?
Multumesc


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Tancabesti
MesajScris: Dum Oct 20, 2013 7:57 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
catalinfish scrie:
Din ce am vazut nu imi dau seama care este distanta pina la bordura de stuf.


De pe pontonul 2, ai in jur de 130-140m pana la varful plaurului si aproximativ 160m pana la colturile lui din malul opus. Arunca o privire pe Google Earth, poti sa masori exact.

catalinfish scrie:
Exista cumva vreo harta a lacului cu adancimile medii pe diferitele zone de pescuit


Nu stiu sa existe, dar poti sa-l intrebi pe Vlad Parfene la Tancabesti. Sau poti afli ce te intereseaza de la pescari, inclusiv pe forum, in legatura cu orice vad. Tancabesti e un lac asupra caruia informatia e usor de gasit.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron