CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 7:34 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Peisaje de toamna pe Sectorul B
MesajScris: Vin Dec 28, 2018 9:41 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
La sfarsitul lunii octombrie, am facut o partida pe Varlaam, in conditii mai putin obisnuite. Vremea era exceptional de calda, cu temperaturi de pana la 28 de grade ziua si 8-9 grade noaptea. Toata luna octombrie fusese calda si uscata, fara ploi sau brume, iar copacii aveau coroanele inca intacte, pline de frunze. Vantul batea slab. Din cand in cand, venea cate o rafala care scutura copacii intr-o ploaie de frunze, dar in rest apa era oglinda. Linistea, lumina si culorile de toamna dadeau lacului o frumusete hipnotica.

Atmosfera era atat de speciala, incat am vrut sa o pastrez intr-un film. Au fost zile in care ai fi spus ca si lacul vrea sa colaboreze. Desi crapii-oglinda de peste 20kg sunt rari pe Sectorul B, am prins doua exemplare de 20-21kg in zile consecutive. Iar "captura" partidei a fost un grup de trei lebede care, venind nu se stie de unde, a aterizat exact in cadrul pe care-l filmam.

Subiectul filmului sunt carlige Short Curve Shank (SCS). Daca nu va intereseaza carligele, dar va intereseaza lacul, va puteti uita la film pentru peisaje si pentru structurile pe care le puteti observa. Apa s-a limpezit mult (nu se mai excaveaza, iar bradisul incepe sa se formeze din nou) si, pe imaginile din drona cu apa linistita, se vad unele structuri de la adancimi mici. Transparenta apei se apropie de nivelul din urma cu cativa ani.

Filmul e aici: Short Curve Shank.


Fişiere ataşate:
Carp Spirit - Short Curve Shank.jpg
Carp Spirit - Short Curve Shank.jpg [ 47.72 KiB | Vizualizat de 4951 ori ]

_________________
http://carponline.ro
Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Dec 30, 2018 3:53 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Mai 10, 2013 12:55 am
Mesaje: 247
Superb ,Varlaam are o atmosfera atit de linistitoare parca esti in vis .


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Dec 30, 2018 9:38 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Oct 14, 2014 9:51 pm
Mesaje: 93
Localitate: Timisoara
Felicitari Vlad pt filmare. Cred ca e de mare ajutor pt cei care sint la inceput!!! :| :| :|


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: