CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 5:44 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 54 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Barajul Zetea
MesajScris: Mar Ian 30, 2018 3:58 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Iul 09, 2014 4:00 pm
Mesaje: 82
shahjaban scrie:
Eu din cate stiu accesul la apa este greu , pentru un pescar de crap C&R venit sa stea cateva zile si care are un bagaj destul de mare .
Masina se lasa sus in sosea sau ajungi cu ea langa apa, cel putin sa descarci bagajele ??
Eu cand am fost, masina am lasat-o la drum si aveai ceva de mers prin padure pana la apa . Poate exista si locuri mai accesibile ,eu nu le-am vazut dar nu cunosc foarte bine zona , s-ar putea sa existe ...

un pescar de crap care se duce sa pescuiasca pe Cassein ce face,e sigur ca nu e un loc unde nu trebuie sa misti nici 30 cm,e un loc pt. pescari care iubesc natura,provocarile


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barajul Zetea
MesajScris: Mar Ian 30, 2018 4:09 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Iul 09, 2014 4:00 pm
Mesaje: 82
gimi_mures scrie:
Salut Arpad,

Pescarul care are platita taxa de 500 lei/an poate avea un insotitor cu drepturi depline sau ambii pescari de pe stand trebuie sa aiba taxa platita?
Poti sa ne spui care este motivul pentru care este permis cu doar doua bete si nu cu trei de exemplu?
Merci!

pot fii si doi pescari dar numai cu 2 lansete si anuntat inainte cati pescari,prieteni sunt pe locul de pescuit din pacate avem experienta trista, de ce e nevoie de asa ceva - sa intamplat ca vizitatori ,prieten au luat pestele ,si au fost prinsi din aceasta cauza trebuie anuntat cati pescari,vizitatori prieteni sunt pe locul de pescuit si daca nu se intampla anuntarea nr.de persoane se pierde dreptul de pescuit poate pare o aberatie dar experienta arata altceva noi nu avem chiar nevoie de pescari noi vrem sa incurajam pescuitul C&R vrem sa pastram cat putem populatia piscicola pentru viitor ,ca sa fie crap aici am contribuit mai multi din bani nostrii pt.populari


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barajul Zetea
MesajScris: Mar Ian 30, 2018 4:14 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Iul 09, 2014 4:00 pm
Mesaje: 82
motivul pentu care e voie cu doua lansete ,asta e legea pescuitulu, asociatia a castigat pt.urmatori zece ani licitatia.Avem rauvoitor care tot ne dau in judecata, acuma nu vreau sa intru in detali.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barajul Zetea
MesajScris: Mar Ian 30, 2018 4:16 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Iul 09, 2014 4:00 pm
Mesaje: 82
poze


Fişiere ataşate:
13_resize.jpg
13_resize.jpg [ 124.62 KiB | Vizualizat de 6651 ori ]
07_resize.jpg
07_resize.jpg [ 56.16 KiB | Vizualizat de 6651 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barajul Zetea
MesajScris: Mar Ian 30, 2018 4:32 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Mar 08, 2014 1:40 pm
Mesaje: 87
Localitate: Brasov
Bencze Arpad scrie:
shahjaban scrie:
Eu din cate stiu accesul la apa este greu , pentru un pescar de crap C&R venit sa stea cateva zile si care are un bagaj destul de mare .
Masina se lasa sus in sosea sau ajungi cu ea langa apa, cel putin sa descarci bagajele ??
Eu cand am fost, masina am lasat-o la drum si aveai ceva de mers prin padure pana la apa . Poate exista si locuri mai accesibile ,eu nu le-am vazut dar nu cunosc foarte bine zona , s-ar putea sa existe ...

un pescar de crap care se duce sa pescuiasca pe Cassein ce face,e sigur ca nu e un loc unde nu trebuie sa misti nici 30 cm,e un loc pt. pescari care iubesc natura,provocarile


Imi pare rau, dar nu inteleg ce vrei sa zici .....

_________________
Dragos C. - Brasov


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barajul Zetea
MesajScris: Mie Ian 31, 2018 1:47 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Iul 09, 2014 4:00 pm
Mesaje: 82
shahjaban scrie:
Bencze Arpad scrie:
shahjaban scrie:
Eu din cate stiu accesul la apa este greu , pentru un pescar de crap C&R venit sa stea cateva zile si care are un bagaj destul de mare .
Masina se lasa sus in sosea sau ajungi cu ea langa apa, cel putin sa descarci bagajele ??
Eu cand am fost, masina am lasat-o la drum si aveai ceva de mers prin padure pana la apa . Poate exista si locuri mai accesibile ,eu nu le-am vazut dar nu cunosc foarte bine zona , s-ar putea sa existe ...

un pescar de crap care se duce sa pescuiasca pe Cassein ce face,e sigur ca nu e un loc unde nu trebuie sa misti nici 30 cm,e un loc pt. pescari care iubesc natura,provocarile


Imi pare rau, dar nu inteleg ce vrei sa zici .....

nu te supara am inteles


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barajul Zetea
MesajScris: Mie Ian 31, 2018 2:03 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Iul 09, 2014 4:00 pm
Mesaje: 82
Incercam sa ajutam pe pescarul care vine sa pescuiasca sunt doua drumuri una pe o parte una pe celalalt in care se poate merge pina la apa ,si de aici incarcat in barca si cu barca pina la locul de pescuit.Pana acuma cei care au lasat masinile in acele locuri nu sau intamplat furturi ,spargeri etc.Exista si posibilitatea de care ai scris si tu de la drum pana la apa 50-70 m ,si asta prin padure la vale si la deal ,dar cel mai usor cu barca .Eu am incercat sa scriu ca pe baltile salbatice mari nu e usor accesul pe locurile de pescuit dar se poate rezolva,pe Cassein trebuie sa lasi masina intro parcare si te duci cu barca ,si nici nu ai voie sa pescuiesti noaptea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barajul Zetea
MesajScris: Mie Ian 31, 2018 2:40 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Mar 08, 2014 1:40 pm
Mesaje: 87
Localitate: Brasov
multumesc ... acum am inteles ( nu am inteles aluzia cu Cassien , ptr ca nu am fost acolo .. :D ).

_________________
Dragos C. - Brasov


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barajul Zetea
MesajScris: Mie Ian 31, 2018 2:48 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Iul 09, 2014 4:00 pm
Mesaje: 82
poze


Fişiere ataşate:
15_resize.jpg
15_resize.jpg [ 151.18 KiB | Vizualizat de 6569 ori ]
16_resize.jpg
16_resize.jpg [ 32.86 KiB | Vizualizat de 6569 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Barajul Zetea
MesajScris: Vin Feb 02, 2018 2:51 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Iul 09, 2014 4:00 pm
Mesaje: 82
poze


Fişiere ataşate:
21037786_1228166667288716_158094050_o_800x599.jpg
21037786_1228166667288716_158094050_o_800x599.jpg [ 115.35 KiB | Vizualizat de 6500 ori ]
08_resize.jpg
08_resize.jpg [ 112.44 KiB | Vizualizat de 6500 ori ]
Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 54 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: