CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 12:29 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 257 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 26  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: Joi Apr 05, 2018 9:32 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Mai 15, 2016 7:25 pm
Mesaje: 134
Localitate: Pitesti
Poate te ajuta


Fişiere ataşate:
canalul-bastroe.jpg
canalul-bastroe.jpg [ 15.76 KiB | Vizualizat de 7883 ori ]

_________________
Doctor Fishing
Web : http://doctorfishing.ro
Follow us on Facebook : https://www.facebook.com/doctorfishing.ro
Tel: 0729.031.641 / 0769.166.534
E-mail: office@doctorfishing.ro
Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Mai 16, 2018 6:03 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Apr 04, 2018 8:15 pm
Mesaje: 9
Un subiect extraordinar din punctul meu de vedere, cu informatii absolut pretioase.
Tic-tac, tic-tac...
Hai liberare!


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Vin Mai 18, 2018 9:19 am 
Neconectat

Membru din: Sâm Mar 08, 2014 1:40 pm
Mesaje: 87
Localitate: Brasov
Domnule Calin, pe Chilia tot la boilies pescuiti ?

_________________
Dragos C. - Brasov


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Sâm Mai 26, 2018 9:10 am 
Neconectat

Membru din: Vin Feb 16, 2018 3:05 pm
Mesaje: 47
Salut, Calin!

Ce zici de cota asta de acum (200 la Tulcea..probabil va scadea pana pe la 170-180 pana cand plec)In vederea pescuitului pe Chilia? Era ok sa fie mai mica?


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Joi Iun 14, 2018 4:05 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Mai 15, 2016 7:25 pm
Mesaje: 134
Localitate: Pitesti
shahjaban scrie:
Domnule Calin, pe Chilia tot la boilies pescuiti ?

Imi cer scuze pentru intarzierea raspunsului.
Dupa cum am mai spus-o si cu alte ocazii, pescuiesc la crap in Delta Dunarii exclusiv la boiliesuri indiferent in ce zona a Deltei ma aflu. Foarte curand o sa continui pe carponline.ro seria articolelor despre acest tip de pescuit. Urmatorul va avea ca subiect principal strategia de nadire si tipurile de boiliesuri care in opinia mea sunt cele mai indicate in Delta Dunarii.
Dar pana atunci, va pot spune ca pentru pescuitul la crap mare pe bratul Chilia va recomand sa alegeti boiliesuri de calitate. Va puteti orienta din punctul meu de vedere si catre boiliesurile birdfood si catre cele cu continut mare din punct de vedere al fainurilor de peste. Conteaza ca mixul si aromele sa fie de calitate. Spun asta pentru ca am vazut rezultate extraordinare obtinute pe bratul Chilia la fishmeal-uri cu aroma de Krill, Belachan sau Monster Crab, dar si la Manilla Sticky Baits care este un boilies bazat pe proteine lactice si proteina de arahida, dar care nu contine deloc fainuri de peste.
(Imi amintesc postarea lui George Gherghisan pe acest forum privind super-partida pe care a facut-o pe bratul Chilia cu Manilla de la Sticky anul trecut).

_________________
Doctor Fishing
Web : http://doctorfishing.ro
Follow us on Facebook : https://www.facebook.com/doctorfishing.ro
Tel: 0729.031.641 / 0769.166.534
E-mail: office@doctorfishing.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Joi Iun 14, 2018 4:13 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Mai 15, 2016 7:25 pm
Mesaje: 134
Localitate: Pitesti
Rua scrie:
Salut, Calin!

Ce zici de cota asta de acum (200 la Tulcea..probabil va scadea pana pe la 170-180 pana cand plec)In vederea pescuitului pe Chilia? Era ok sa fie mai mica?

Intre timp cotele au scazut mult. Dar daca nu intervine nimic neprevazut pe 25 iunie plec pe Chilia.
Pe ape atat de scazute bratele principale reprezinta singurele zone unde putem da de pesti mari.
Pe canale vor ramane doar ciortanii. Crapii sariti de 10kg se vor intoarce aici doar dupa jumatatea lui august, cand cotele vor reveni la valorile normale. (Cam asa se petrece in fiecare vara).
Singura problema pe Chilia este sa gasesc apa cat de cat curata. Orice ploaie zdravana de pe Prut murdareste bratul Chilia foarte rapid. Si apoi astepti zile intregi sa se limpezeasca. Privind acest lucru depindem numai de bunul D-zeu.

_________________
Doctor Fishing
Web : http://doctorfishing.ro
Follow us on Facebook : https://www.facebook.com/doctorfishing.ro
Tel: 0729.031.641 / 0769.166.534
E-mail: office@doctorfishing.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Iun 27, 2018 7:35 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Iun 27, 2018 10:58 am
Mesaje: 28
Localitate: Bucuresti
Stimate Domnule Visoianu,
Tinand cont de ploi si cote, ati mai plecat pe Chilia?
Dorim sa facem o iesire pe Chilia saptamana viitore ( 4-8 iul ) sperand sa gasim un loc bun pana in Chilia Veche. Dar cum ati spus si Dvs. ( ...numai bunul Dumnezeu...), ploile din amonte si cotele crescute ne-au bulversat de tot si nu stim incotro sa o apucam!
Ce parere aveti...sa ne incercam norocul pe Chilia sau sa ne indreptam tot catre Dunarea Veche?
Nu dorim sa pasam responsabilitatea alegerii locului la Dvs. dar un sfat de la un pescar cu mult mai multa experienta decat noi ne-ar fi de MARE ajutor!
Va multumesc anticipat si va doresc “ Fir intins “!


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Joi Iun 28, 2018 6:58 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Feb 16, 2018 3:05 pm
Mesaje: 47
Calin Visoianu scrie:
Rua scrie:
Salut, Calin!

Ce zici de cota asta de acum (200 la Tulcea..probabil va scadea pana pe la 170-180 pana cand plec)In vederea pescuitului pe Chilia? Era ok sa fie mai mica?

Intre timp cotele au scazut mult. Dar daca nu intervine nimic neprevazut pe 25 iunie plec pe Chilia.
Pe ape atat de scazute bratele principale reprezinta singurele zone unde putem da de pesti mari.
Pe canale vor ramane doar ciortanii. Crapii sariti de 10kg se vor intoarce aici doar dupa jumatatea lui august, cand cotele vor reveni la valorile normale. (Cam asa se petrece in fiecare vara).
Singura problema pe Chilia este sa gasesc apa cat de cat curata. Orice ploaie zdravana de pe Prut murdareste bratul Chilia foarte rapid. Si apoi astepti zile intregi sa se limpezeasca. Privind acest lucru depindem numai de bunul D-zeu.



Ai mai plecat Calin? CUm e? Te intorci duminica? Ploile din aceasta perioada banuiesc ca te-au facut sa stai acasa.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Lun Iul 02, 2018 11:58 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Mai 15, 2016 7:25 pm
Mesaje: 134
Localitate: Pitesti
Chiar daca apele sunt mari si foarte tulburi pe bratele principale, pe Dunarea Veche datorita faptului ca din lacurile Bogdaproste si Dovnica vine apa limpede, niciodata apa nu este foarte tulbure. Asa ca o sa ma risc si maine dimineata am plecat. Este prima partida pe anul acesta. Mizez pe faptul ca deja crapii au parasit bratul Sulina satui probabil de atata namol in branhii, urcand pe canale. Vom vedea.
Promit sa revin cu vesti de la fata locului. Probabil ca voi fi singurul pescar saptamana aceasta pe Intinsura.

Apropos, daca intrati pe pagina de Facebook a lui Dorin Forgo veti vedea un crap salbatic de 24,6 kg prins de el cu cateva zile in urma in Delta. Iar acum 5 zile, un prieten din Pitesti a luat pe Intinsura pe locul " La salcie" o crapoaica de 15kg. A inceput bine anul in Delta Dunarii!!!

_________________
Doctor Fishing
Web : http://doctorfishing.ro
Follow us on Facebook : https://www.facebook.com/doctorfishing.ro
Tel: 0729.031.641 / 0769.166.534
E-mail: office@doctorfishing.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mar Iul 03, 2018 12:45 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Feb 16, 2018 3:05 pm
Mesaje: 47
Fire intinse!!! asteptam poze si informatii.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 257 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 26  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: