CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 8:33 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 84 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Joi Iun 08, 2017 8:52 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Roland, nu te preface ca nu intelegi...

Intrebarea mea e urmatoarea: daca tu ai scris de bine despre Pelagicevo cand ai fost multumit de lac, de ce n-au si altii dreptul sa faca acelasi lucru? De ce crezi ca postarile tale favorabile lacului sunt ok, iar ale altora (identice in continut cu ale tale) sunt propaganda?

Si cum poti sa spui ca pe forum se prezinta numai aspecte pozitive, cand sunt destul mesaje foarte critice la adresa lacului chiar in acest topic?

Fiecare e liber sa scrie ce doreste (evident, cu argumente), tocmai asta incerc sa-ti explic.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Joi Iun 08, 2017 8:53 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Roby, o sa iti arat conversatia mea cu el sa vezi cine si cum a vorbit , acuma pentru tine Marko ii fecioara Maria ca te-a amanat si mutat de pe un loc pe altul. Numa baiatu ii asa de redus ca uita ca am toata conversatia salvata pe telefon si pot dovedi oricand ca ii un mincionos fara pereche si ca ce vorbesc eu nu ii rea intentie ii pur si simplu adevarul. In timp ce eu am dovezi clare el vine cu povesti , deocamdata el a crescut cu gastele in sant nu eu. Nu inteleg cum poti tine partea si crede asemenea persoana , chiar asa disperare mare ii cu cu balta asta ?!

Pe de alta parte va inteleg ca aveti dat avans pentru toata balta in August si daca vorbiti de rau ceva va executa marko , numa sa nu o muscati cu tot cu laude. Dar daca tie sau la altii le convine acest sistem , treaba voastra ... dar nu imi mai zii mie ce zice marko ca il cunosc dinaintea ta si am avut mai mult de-a face cu el. Vorbeste cu Miclosoni despre marko si pelagicevo ca el va facea la toti rezervari , asta dupa ce Cerbu ia zis de balta , daca nu era cerbu nu era picior de roman acolo , numa 3-4 pescari din Arad cum a fost ani de zile.

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Joi Iun 08, 2017 9:10 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Vlad Pavlovici scrie:
Roland, nu te preface ca nu intelegi...

Intrebarea mea e urmatoarea: daca tu ai scris de bine despre Pelagicevo cand ai fost multumit de lac, de ce n-au si altii dreptul sa faca acelasi lucru? De ce crezi ca postarile tale favorabile lacului sunt ok, iar ale altora (identice in continut cu ale tale) sunt propaganda?

Si cum poti sa spui ca pe forum se prezinta numai aspecte pozitive, cand sunt destul mesaje foarte critice la adresa lacului chiar in acest topic?

Fiecare e liber sa scrie ce doreste (evident, cu argumente), tocmai asta incerc sa-ti explic.


Cu lacul nu am nici o problema , a fost lacul meu preferat si ii de o frumusete rara si cei mai rai pesti pe care i-am pescuit ... numa acest personaj , pe nume marko , a devenit din ce in ce mai shmecher cu romanii care i-au adus o gramada de bani si ii tineau balta.

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Joi Iun 08, 2017 9:16 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 561
Localitate: Timisoara
KRo scrie:
Roby, o sa iti arat conversatia mea cu el sa vezi cine si cum a vorbit , acuma pentru tine Marko ii fecioara Maria ca te-a amanat si mutat de pe un loc pe altul. Numa baiatu ii asa de redus ca uita ca am toata conversatia salvata pe telefon si pot dovedi oricand ca ii un mincionos fara pereche si ca ce vorbesc eu nu ii rea intentie ii pur si simplu adevarul. In timp ce eu am dovezi clare el vine cu povesti , deocamdata el a crescut cu gastele in sant nu eu. Nu inteleg cum poti tine partea si crede asemenea persoana , chiar asa disperare mare ii cu cu balta asta ?!

Pe de alta parte va inteleg ca aveti dat avans pentru toata balta in August si daca vorbiti de rau ceva va executa marko , numa sa nu o muscati cu tot cu laude. Dar daca tie sau la altii le convine acest sistem , treaba voastra ... dar nu imi mai zii mie ce zice marko ca il cunosc dinaintea ta si am avut mai mult de-a face cu el. Vorbeste cu Miclosoni despre marko si pelagicevo ca el va facea la toti rezervari , asta dupa ce Cerbu ia zis de balta , daca nu era cerbu nu era picior de roman acolo , numa 3-4 pescari din Arad cum a fost ani de zile.

Da, avem rezervate multe standuri in august, rezervarile sunt ok, am verificat live pe balta. In acea perioada eu voi fi plecat in concediu, nu o sa fiu cu trupa ;) .......si nu suntem deloc disperati ca Marko o sa ne taie. Si eu am auzit de aceasta balta de peste 5 ani, nu de la Cerbu, ci de la alt aradean ;) . Doar ca pana anul trecut nu am avut ocazia sa ajung acolo. Acum ca am ajuns, imi place. Am voie? :lol:

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Joi Iun 08, 2017 5:52 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Noi 10, 2015 7:49 pm
Mesaje: 61
Nu cunosc balta ,dar am avut ghinionu pe plan profesional sa cunosc citiva bosnieci ,niste oameni mincinosi ,perversi si cu mai multe fete.Asa ca chiar de ar fi acolo cel mai bun lac din lume si pe deasupra gratis ,tot nu as fii curios


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Joi Iun 08, 2017 10:38 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Mai 24, 2013 1:16 pm
Mesaje: 48
Am ales sa fac rezervarile la Pelagicevo din pasiune pentru pescuit si sa ajut oamenii care nu mai fusesera pe acest lac.Am avut partide memorabile pe acest lac si oricand as pescui cu mare placere indiferent de cine ar fi administrator.
Au fost probleme cu rezervarile si vor mai fi ...este lipsa se organizare,interes si altele...
Fiecare e liber sa faca ce vrea!!!
Apropo:Acuma ma ocup cu rezervari pe Zajarki!! ;) :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Vin Iun 09, 2017 6:36 am 
Neconectat

Membru din: Mar Oct 14, 2014 9:51 pm
Mesaje: 93
Localitate: Timisoara
Noroc ca acolo nu se fac rezervari si regula primul venit primul servit functioneaza ff bine.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Vin Iun 09, 2017 7:18 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Gusti scrie:
Noroc ca acolo nu se fac rezervari si regula primul venit primul servit functioneaza ff bine.


Hai serios ? ce noroc ai avut ca ai fost primul pe Sumica :lol: :lol:

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Vin Iun 09, 2017 7:33 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 561
Localitate: Timisoara
KRo scrie:
Gusti scrie:
Noroc ca acolo nu se fac rezervari si regula primul venit primul servit functioneaza ff bine.


Hai serios ? ce noroc ai avut ca ai fost primul pe Sumica :lol: :lol:

Da spaga catre localnici sa-ti tina un loc mai functioneaza? :lol: :lol: :lol:

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Vin Iun 09, 2017 7:44 am 
Neconectat

Membru din: Vin Mai 24, 2013 1:16 pm
Mesaje: 48
Roby Solticzki scrie:
KRo scrie:
Gusti scrie:
Noroc ca acolo nu se fac rezervari si regula primul venit primul servit functioneaza ff bine.


Hai serios ? ce noroc ai avut ca ai fost primul pe Sumica :lol: :lol:

Da spaga catre localnici sa-ti tina un loc mai functioneaza? :lol: :lol: :lol:

Regula primul venit primul servit functioneaza fantastic!!
In plus de asta ne-am facut ceva prieteni de o calitate buna,cu o coloana vertebrala solida cum spunea Roland mai sus!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 84 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron