CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 12:15 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 84 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Mie Iun 07, 2017 11:27 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 10, 2013 7:40 pm
Mesaje: 497
Localitate: Bucuresti
Salut,

Am evitat sa desschid acest subiect, din respect pentru Madalin si Vlad. Acum ca discutia a fost initiata de catre Roland, vreau sa sustin si eu cele spuse de catre el.

Nu mi se pare corect sa lasi impresia "ce anume putem prelua de la administrarea unui lac precum Pelagicevo" intr-un articol / interviu !

Eu nu am pescuit pe acest lac, dar am platit avansuri in noiembrie impreuna cu alti doi prieteni (150 euro) pentru o partida de 6 zile in luna aprilie a acestui an. Eu unul nu mai pescuisem din mana de aproximativ 4 ani. Astfel, a trebuit sa investesc o suma de bani considerabila in completarea echipamentului. A trebuit sa solicit firmei ce imi ofera nada un anumit tip de boilies / diametru, intr-o cantitate considerabila.

Toti trei ne-am facut programul astfel incat sa fim plecati de acasa / job in acea perioada. Iar cu 5 zile inainte, am primit pe facebook un mesaj prin care eram anuntati ca lacul este inchis si nu se poate pescui. Ulterior am aflat ca pe standurile noastre erau alti pescari.

Ne-am reorientat rapid si am fost la Siclau (lucru bun pt mine deoarece mi-am depasit recordul personal si am descoperit un lac de care m-am indragostit :) ) dar pot spune ca am avut noroc deoarece lacurile cu potential au casa inchisa si nu gasesti rezervari cu usurinta cu cateva zile inainte.

Nici eu nu voi mai merge vreodata la Pelagicevo, deoarece nu mi se pare normal ca cineva sa isi bata joc de pasiunea mea, de timpul meu si de banii mei - indiferent ce pesti ar avea acolo.

Numai bine,

P.S. Madalin, felicitari pentru partida !

_________________
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Mie Iun 07, 2017 11:34 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 561
Localitate: Timisoara
Nasol Lucian, eu insa tind sa cred ca lucrurile s-au asezat, din spusele lui Marko.

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Mie Iun 07, 2017 11:53 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Mai 10, 2013 7:40 pm
Mesaje: 497
Localitate: Bucuresti
Atunci, daca s-au asezat si vorbesti cu Marko, roaga-l sa ne restituie cei 150 euro...ca sa vedem si noi ca este om de cuvant :)

_________________
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Mie Iun 07, 2017 3:04 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Dec 02, 2015 5:45 pm
Mesaje: 180
Domnilor scuzati ca intervin, dar bosniacii sunt niste taranii care se cred europeni,o amestecatura de tupeisti sarbi si niste redusi de musulmani.Lacul meu preferat este o balastiera Carp Dream Lake, proprietar este domnul Zadravec, iar cand am facut rezervare am primit o reducerede 100 de euro,fiind considerat un client fidel.Concluzia:vorbim de oameni civilizati, de unguri,nu de bosniaci fara bun simt,dar in Ardeal este o vorba:La pomul laudat sa nu te duci cu sacul! Cand in aprilie am fost pe Varlam toti mi-au spus ca ma duc la mitici, dar miticii se comporta super, te respecta esti acasa si lacul iti ofera tot ce vrei .Fire intinse tuturor si"confort pe balta"!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Mie Iun 07, 2017 3:22 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Mai 13, 2013 10:20 am
Mesaje: 282
Eu am rugat o colega sa vorbeasca cu ei pe limba lor (a vorbit cu tata lui Marko). Prima data ne-a spus ca nu are caietul la el sa sunam mai tarziu (mai tarziu nu a mai raspuns la telefon). A 2-a zi i-a spus ca e in masina si sa sunam dupa ora 15 (dupa 15 n-a mai raspuns la telefon. A 3-a ora ne-a spus ca la ei sunt alegeri si nu are timp, sa sune dupa nu stiu ce data :roll: . Cand a sunat a 4-a oara (dupa vreo doua sapt, asa cum ne-a spus) pur si simplu i-a spus colegei mele sa nu-l mai sune pt rezervari ca nu mai e valabil si i-a inchis telefonul.
Cel putin pt acest an am spus pas la rezervari pe aceasta balta. Cum spune si Roland, n-o sa stau sa ma milogesc pt o pescuiala.

P.S. In timpul verii ai toate sansele sa prinzi si ceva chefuri pe balta. Daca esti "norocos" si prinzi unul din ala de 2-3 nopti, de pe la 10 seara pana la 2 dimineata, ai timp berechet sa te pui la curent cu manelele din Bosnia........ca oricum sansele sa te odihnesti sunt zero.

_________________
Nicu Barjica


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Mie Iun 07, 2017 5:58 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Roby, cum poti sa crezi o persoana care si-a batut joc de tine si de rezervarea ta pe banii tai ?! Acuma vii si ne zici ce zice Marko si tu mai si crezi ce zice omu ala. Dute linistit la pelagicevo da nu mai zi nimic pe acest subiect ca numai te faci de ras. Adica omu te umileste si tu mai vorbesti cu el si zici la altii ce baiat bun ii si ca s-au rezolvat problemele.

Singura rezolvare va fi cand Marko si taicaso' nu o sa mai fie acolo, despre ce vorbim?! Chiar nu avem coloana vertebrala ?! Asa se administreaza o balta ?! Normal ca atata timp cat nimeni nu zice nimic nici macar dupa ce ii prostit de nenumarate ori toate treburile astea vor continua.

Eu zic sa mai platiti avans si pentru 2018 ca totul va fi in regula , ca a spus marko ... lupul pus paznic la oi ... ce oameni

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Joi Iun 08, 2017 5:14 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
KRo scrie:
in articol totul pare senzational si propagandist .

Roland, ca de obicei, mesajele tale echilibrate si pline de tact par inspirate de principiile "How to Win Friends & Influence People".

Interviul cu Madalin nu e propagandist, e pur si simplu un material pe care orice revista de pescuit s-ar bucura sa-l publice - continut interesant si fotografii de calitate. Ideea ca Madalin, ca administrator al lacului Varlaam, face propaganda laculului de la Pelagicevo e un lucru la care doar tu te puteai gandi.

Iar eu sunt cu atat mai putin preocupat de Pelagicevo, un lac pe care n-am pescuit si nici nu intentionez sa pescuiesc deocamdata. Ma intereseaza insa cum e posibil ca, intr-o tara comparabila cu Romania ca geografie si nivel de trai, sa existe asemenea lacuri.

In rest, fiecare poate sa scrie orice doreste despre experientele lui la Pelagicevo sau pe alt lac. Tu personal ai facut o "propaganda" foarte consistenta lacului chiar in acest topic, unde o buna parte a postarilor isi apartin, si pe site-ul tau, unde scriai "balta poate oferii oricand partida vietii pentru orice pescar si o recomand pescarilor care s-au saturat de drilluri apatice si celor care urmaresc exemplarele capitale de crapi si amur."

Deci, cand ai fost multumit, ai vorbit lacul de bine. Cand altii fac exact acelasi lucru, e propaganda.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Joi Iun 08, 2017 6:08 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 561
Localitate: Timisoara
KRo scrie:
Roby, cum poti sa crezi o persoana care si-a batut joc de tine si de rezervarea ta pe banii tai ?! Acuma vii si ne zici ce zice Marko si tu mai si crezi ce zice omu ala. Dute linistit la pelagicevo da nu mai zi nimic pe acest subiect ca numai te faci de ras. Adica omu te umileste si tu mai vorbesti cu el si zici la altii ce baiat bun ii si ca s-au rezolvat problemele.

Singura rezolvare va fi cand Marko si taicaso' nu o sa mai fie acolo, despre ce vorbim?! Chiar nu avem coloana vertebrala ?! Asa se administreaza o balta ?! Normal ca atata timp cat nimeni nu zice nimic nici macar dupa ce ii prostit de nenumarate ori toate treburile astea vor continua.

Eu zic sa mai platiti avans si pentru 2018 ca totul va fi in regula , ca a spus marko ... lupul pus paznic la oi ... ce oameni

Deci aici voi scrie ce doresc si cand doresc, de aceea este forum. Avansul il voi plati pe 2018 in octombrie, cand am urmatoarea rezervare ;)
Daca ma fac de ras nu cred ca e treaba ta. Abia astept sa te prind, sa bem o bere si sa imi povestesti ce tare e Zajarki :lol: :lol:
Fir intins.

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Joi Iun 08, 2017 8:00 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Vlad, asa este, cand ii de laudat ceva atunci laud cand nu atunci critic, tu ti-ai format o idee total gresita despre mine si o tii tot pe aceasi linie, ma mir ca nu ai zis ceva de nada.Nu ii stres , cum am zis mergeti unde vreti dar nu inteleg de ce pe acest forum se prezinta numai aspectele pozitive intr-un articol fie el despre lacuri, partide, nada , echipamente ,etc . Probabil asta e politica, orice lucru sau locatie are si aspecte pozitive si negative nu ii numa alba ii si neagra macar putin sau ceva. In fine ...

Roby, eu de o vreme nu mai zic la nimeni nimic de partidele mele de pescuit, pescuesc pentru mine si atat, daca prind bine daca nu iara bine , dar se intampla sa prind ca am noroc tot timpul nu ca as fi eu pescar cat de cat , nu ii nada nu is eu de vina ... pur noroc ;)

Ocazii sa stam la bere nu am avut si despre Pelagicevo tu ai deschis subiectul cand ne-am intalnit la targ si dupa aia cand te-a prostit marko m-ai sunt si la telefon, despre ce vorbim ? Acuma ca tu nu ai acces la alte lacuri si cu orice batjocora tot mergi si dai mana cu oamenii care te pacalesc ii alta poveste , depinde de caracterul fiecaruia.

Inca ceva eu tot timpul prind balta cand "merge" si asta tine de noroc, altii numa ghinion au ca nu merge balta sau ii taiata ;)

Din partea mea mergeti numai la palagicevo , da poate ii curios cineva si de reversul medaliei, mergeti intr-o locatie unde nu se face nimic pentru pescari si pe deasupra mai si sunt fraieriti.

Cu asta am incheiat interventia pe acest subiect... stima, respecte si fire intinse

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pelagicevo- Bosnia
MesajScris: Joi Iun 08, 2017 8:40 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 561
Localitate: Timisoara
KRo scrie:
Vlad, asa este, cand ii de laudat ceva atunci laud cand nu atunci critic, tu ti-ai format o idee total gresita despre mine si o tii tot pe aceasi linie, ma mir ca nu ai zis ceva de nada.Nu ii stres , cum am zis mergeti unde vreti dar nu inteleg de ce pe acest forum se prezinta numai aspectele pozitive intr-un articol fie el despre lacuri, partide, nada , echipamente ,etc . Probabil asta e politica, orice lucru sau locatie are si aspecte pozitive si negative nu ii numa alba ii si neagra macar putin sau ceva. In fine ...

Roby, eu de o vreme nu mai zic la nimeni nimic de partidele mele de pescuit, pescuesc pentru mine si atat, daca prind bine daca nu iara bine , dar se intampla sa prind ca am noroc tot timpul nu ca as fi eu pescar cat de cat , nu ii nada nu is eu de vina ... pur noroc ;)

Ocazii sa stam la bere nu am avut si despre Pelagicevo tu ai deschis subiectul cand ne-am intalnit la targ si dupa aia cand te-a prostit marko m-ai sunt si la telefon, despre ce vorbim ? Acuma ca tu nu ai acces la alte lacuri si cu orice batjocora tot mergi si dai mana cu oamenii care te pacalesc ii alta poveste , depinde de caracterul fiecaruia.

Inca ceva eu tot timpul prind balta cand "merge" si asta tine de noroc, altii numa ghinion au ca nu merge balta sau ii taiata ;)

Din partea mea mergeti numai la palagicevo , da poate ii curios cineva si de reversul medaliei, mergeti intr-o locatie unde nu se face nimic pentru pescari si pe deasupra mai si sunt fraieriti.

Cu asta am incheiat interventia pe acest subiect... stima, respecte si fire intinse

Roli, te-am sunat cand Marko m-a mutat din data de 10 mai pe 20 mai sa te pun in garda ca in data de 14 mai nu ma vei schimba pe mine, fiindca pe mine m-a mutat exact dupa tine. Nu te-am sunat in nici un caz sa ma plang tie. :lol:
Si tu m-ai sunat inainte sa pleci, si sa imi zici ca nu mai mergi fiindca balta e inchisa, insa ai uitat sa mentionezi cum i-ai vorbit lui Marko ;)
Las-o asa.....bem o bere cand ne-om vedea.

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 84 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: