CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Apr 26, 2024 10:50 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 158 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Sanpaul
MesajScris: Dum Apr 26, 2015 6:51 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 564
Localitate: Timisoara
Bravoo Gimi, buna nada....

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sanpaul
MesajScris: Mar Mai 12, 2015 12:33 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Aug 28, 2014 11:41 pm
Mesaje: 75
La inceputul lunii mai am facut o partida de pescuit de 5 zile pe acest lac minunat. Am prins 73 de crapi cu o medie de peste 10.2 kg. Captura partidei a fost un crap comun de 18.9 kg. Felicitari administratiei lacului pentru asemenea trofee.


Fişiere ataşate:
psx_2015.jpg
psx_2015.jpg [ 168.08 KiB | Vizualizat de 8915 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sanpaul
MesajScris: Mar Mai 12, 2015 9:17 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
73 de bucati. ...impresionant!

Pacat ca nu a intrat si un over20, pe ce stand ai stat?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sanpaul
MesajScris: Mar Mai 12, 2015 9:44 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Aug 28, 2014 11:41 pm
Mesaje: 75
Asteptam un over 20 dar m-am multumit si cu cel de 18.9. Poate data viitoare. Am stat pe standul 2


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sanpaul
MesajScris: Mar Mai 12, 2015 10:59 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Oct 22, 2013 3:27 pm
Mesaje: 268
Localitate: Tg Mures
Felicitari Bogdan pentru captura!
Este foarte bine ca reusesti sa faci partide lungi, conteaza mult asta.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sanpaul
MesajScris: Mie Mai 13, 2015 9:19 am 
Neconectat

Membru din: Joi Aug 28, 2014 11:41 pm
Mesaje: 75
Mersi mult. Cu cat stai mai mult cu atat ai sanse mai mari sa prinzi si trofeele lacului.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sanpaul
MesajScris: Sâm Aug 29, 2015 7:20 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Am facut o partida de cateva zile pe Sanpaul saptamana asta. Pestele n-a prea colaborat, asa ca pana la urma am pus toate lansetele pe monturi Withy Pool si am inceput sa prindem cu o oarecare frecventa. Cateva observatii:

Desi lacul are o densitate de carpodrom, sunt zile in care pestele nu raspunde cand te-ai astepta. In mod clar, nu e suficient sa torni nada pe vad si sa astepti ca trasaturile sa vina pe banda rulanta. Dupa experienta de anul trecut, cand am prins bine si la monturi cu doua bile de 24mm chiar si in octombrie, pe apa rece, nu ma asteptam sa pescuiesc vara cu monturi Withy Pool, dar asta a fost solutia.

Chiar daca substratul e plat si fara structuri, asa incat ai crede ca toate locurile sunt egale, poti avea pe stand locuri care produc foarte bine si locuri care nu produc nimic. In toamna trecuta, gasisem un loc bun pe care l-am tinut minte si care a dat rezultate si de data asta. Pe locul asta si cu o singura lanseta, am ajuns sa prindem mai bine decat cu toate celelalte lansete la un loc. N-am idee de ce locul era atat de productiv - ca substrat sau ca adancime, nu era nicio diferenta fata de celelalte.

Am testat mai multe pop-up-uri. Cel mai eficient (in sensul ca prindea si peste mare, nu doar ciortan) a fost pop-up-ul de Robin Red cu granule de pluta, de 20mm. Inca o dovada ca pop-up-urile pe mix de boilies cu granule de pluta pot fi mai selective decat cele de mare atractie.

In imaginea de mai jos, una dintre oglinzile lungi de Sanpaul. Mai multe informatii saptamana viitoare, intr-un film nou.


Fişiere ataşate:
Oglinda Sanpaul.jpg
Oglinda Sanpaul.jpg [ 95.44 KiB | Vizualizat de 8580 ori ]

_________________
http://carponline.ro
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sanpaul
MesajScris: Sâm Aug 29, 2015 11:43 am 
Neconectat

Membru din: Lun Iul 14, 2014 8:59 am
Mesaje: 96
Frumos , asteptam filmul...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sanpaul
MesajScris: Lun Aug 31, 2015 9:50 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
Ai dreptate Vlad, lacul e tot mai provocator pe zi ce trece. Parca devine tot mai complex, capturile de 13-15 kg care ieseau cu mare usurinta pana acum, au devenit tot mai greu de pus pe saltea.

Eu am reusit in schimb sa am o partida foarte reusita wekeendul acesta pe Sanpaul, vedeta partidei a fost un crap romanesc superb sarit de 18 kg care m-a tinut in dril timp de aproape o ora :shock: , nu imi venea sa cred, a avut peste 30 de plecari repetate pana in mijlocul lacului.

Am pescuit cu Stelian Tanko si Radu Babos, daca ei m-au luat bvine la numarul de prezentari eu in schimb i-am luat la fel de bine la greutatea capturilor.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Sanpaul
MesajScris: Lun Aug 31, 2015 11:00 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Aug 28, 2014 11:41 pm
Mesaje: 75
Felicitări Alin!!!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 158 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: