CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 20, 2024 12:25 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 74 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: abordare balta Vlahi
MesajScris: Lun Mar 24, 2014 10:13 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Iun 28, 2013 2:32 pm
Mesaje: 628
Citat:
Taxa pentru barca se aplica si daca vii cu propria barca...


Ne poti explica, daca esti amabil, care e "logica" unei asemenea masuri?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: abordare balta Vlahi
MesajScris: Lun Mar 24, 2014 11:35 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Iun 03, 2013 9:41 pm
Mesaje: 10
Localitate: Medgidia
Pescuitul plantat se plateste...de ce?
Nu stiu daca ai fost pana acum la Vlahi, dar nu se pescuieste de pe mal, exista pontoane cu casute de pe care se pescuieste...iar plantatul este un mare atuu.
Ramane fiecare sa decida daca vrea sa planteze sau nu, cine doreste, plateste.

_________________
http://www.baltavlahi.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: abordare balta Vlahi
MesajScris: Mar Mar 25, 2014 8:31 am 
Neconectat

Membru din: Vin Iun 28, 2013 2:32 pm
Mesaje: 628
Citat:
...iar plantatul este un mare atuu.


Ma rog, plantatul este, in opinia mea, doar un mod de pescuit. Daca-i p'asa, si lansetele cu care se poate arunca montura la 150 m + sunt un mare atu, nu? :)

Inteleg sa ma taxezi daca imi pui barca la dispozitie, nu daca-i a mea. In plus, pescuitul din barca, asa cum este un atu pentru pescar, este unul (mare) si pentru balta si protectia pestelui (cand vorbim despre un subtrat de genul celui de la Vlahi). Care ar trebui stimulat, nu descurajat!

Ma rog, astea nu sunt decat consideratii personale, fiecare proprietar impune regulile pe care le considera de cuviinta.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: abordare balta Vlahi
MesajScris: Mar Mar 25, 2014 1:04 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Dec 12, 2013 3:23 am
Mesaje: 29
Localitate: Bucuresti
11.Se poate planta cu Navomedele contra sumei de 20 Ron sau se poate inchiria barca contra sumei de 50 Ron (numai pentru plantat). Interzis plecatul cu barca de la ponton pentru alte scopuri.

Pai si daca te apuca burta ce faci ?
Sau daca bei cateva beri unde iti faci nevoile in apa ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: abordare balta Vlahi
MesajScris: Mar Mar 25, 2014 10:27 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Iun 03, 2013 9:41 pm
Mesaje: 10
Localitate: Medgidia
CroKo scrie:
11.Se poate planta cu Navomedele contra sumei de 20 Ron sau se poate inchiria barca contra sumei de 50 Ron (numai pentru plantat). Interzis plecatul cu barca de la ponton pentru alte scopuri.

Pai si daca te apuca burta ce faci ?
Sau daca bei cateva beri unde iti faci nevoile in apa ?


Nu-ti interzice nimeni sa iesi la mal daca ai nevoie, dar trebuie sa o faci intr-un mod in care sa nu deranjezi ceilalti pescari.
Prin alte scopuri, ma refer la: imprumutat peste de la un pescar la altul, plantat lansetele altor pescari de pe alte pontoane sau cum s-a mai intamplat, intinsul unei plase pe timpul noptii....ceea ce sper ca acum te-am facut sa intelegi de ce am generalizat deplasarea cu barca in alte scopuri.

_________________
http://www.baltavlahi.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: abordare balta Vlahi
MesajScris: Mie Mar 26, 2014 2:01 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Dec 12, 2013 3:23 am
Mesaje: 29
Localitate: Bucuresti
Alex Stanciu scrie:

Nu-ti interzice nimeni sa iesi la mal daca ai nevoie, dar trebuie sa o faci intr-un mod in care sa nu deranjezi ceilalti pescari.
Prin alte scopuri, ma refer la: imprumutat peste de la un pescar la altul, plantat lansetele altor pescari de pe alte pontoane sau cum s-a mai intamplat, intinsul unei plase pe timpul noptii....ceea ce sper ca acum te-am facut sa intelegi de ce am generalizat deplasarea cu barca in alte scopuri.


Bun si in cazul asta sunt obligat sa am barca pe care sa mai dau 50 lei ca sa pot sa imi fac nevoile. Eu de ex.am barcuta de plantat si nu vreau sa inchiriez barca cum rezolv problema ?
Oricum ar fi esti obligat sa inchiriezi barca o treaba bine gandita pt.o taxa in plus.
Si nu mi se pare corect ca in cazul in care vii singur sa platesc tot pontonul iar daca venim 3 persoane sa plateasca si al treilea.
Aveti taxe si pe aerul pe care il respiri. :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: abordare balta Vlahi
MesajScris: Lun Feb 09, 2015 4:58 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Oct 09, 2013 2:54 pm
Mesaje: 182
frumoasa balta...pacat de conditiile exigente...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: abordare balta Vlahi
MesajScris: Joi Apr 09, 2015 10:41 am 
Neconectat

Membru din: Vin Mai 03, 2013 9:11 pm
Mesaje: 32
Regulament pe 2015 ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: abordare balta Vlahi
MesajScris: Joi Apr 09, 2015 7:25 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Iun 03, 2013 9:41 pm
Mesaje: 10
Localitate: Medgidia
alex_cta scrie:
Regulament pe 2015 ?

Salut Alex.

Regulamentul pentru 2015 ramane neschimbat fata de 2014.
S-a lucrat toata iarna cat nu a fost apa inghetata pentru eliminarea bradisului care a creat probleme anul trecut.

_________________
http://www.baltavlahi.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: abordare balta Vlahi
MesajScris: Lun Oct 26, 2015 10:08 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Oct 25, 2015 8:59 pm
Mesaje: 5
A fost cineva la o partida recent? Imi doresc sa ma duc si eu in perioada asta si am nevoie de putin ajutor daca se poate.. Mai multe detalii despre balta, ce dimensiune au pontoanele? Care sunt cele mai bune zone, fara prea multe agataturi? Pe unde se intra pe balta. Despre momeala, am citit mai sus ca trage doar la boilies, este adevarat? Am multe intrebari, de aceea va rog sa ma ajutati, ca sa nu ajung ca fraierul pe balta si sa ocup pontonul degeaba. Multumesc mult, daca doreste un pescar sa purtam o discutie mai ampla in privat, il rog sa raspunda. Multumesc anticipat!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 74 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: