CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 1:29 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Sâm Mar 22, 2014 9:16 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mai 07, 2013 9:02 am
Mesaje: 94
Localitate: Oradea
In timpul saptamanii s-a prins pe standul 5. A fost o noapte in care pestii s-au hranit, pentru ca baiatu a avut 10 prezentari doar in acea noapte.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Sâm Mar 22, 2014 9:19 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Dec 13, 2013 12:20 am
Mesaje: 160
Localitate: cluj-napoca
Felicitari pescarului!!!

_________________
http://claudiucutus.blogspot.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Dum Iun 15, 2014 5:10 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Ian 02, 2014 6:49 pm
Mesaje: 28
Buna ziua, pe data de 20 am o rezervare pe standul 6, e prima oara cand vin pe aceasta balta si as avea nevoie de niste sfaturi despre acest stand de la cei care au pecuit pe acest loc: adancime, distanta la care au pescuit. Multumesc anticipat


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Lun Iun 16, 2014 12:15 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mai 07, 2013 9:02 am
Mesaje: 94
Localitate: Oradea
Salut.
Pe standul 6 nu prea ai structuri pe care sa le abordezi. E un loc pentru pescuit la interceptie.
Totusi te sfatuiesc sa incerci langa balize. Fiind puse la inceputull anului, pestele le percepe ca pe niste structuri. Nu cred ca e cazul sa nadesti masiv. Saculetii , bilele pe banda solubila si 2-3 pumni de bile aruncate cu bastonul ar trebui sa fie suficiente pt inceput. - Incearca si solubilele daca le ai la dispozitie, mie mi-au salvat ultima partida pe balta.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Lun Iun 16, 2014 3:54 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Ian 02, 2014 6:49 pm
Mesaje: 28
Multumesc pt sfaturi


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Joi Iul 24, 2014 3:15 am 
Neconectat

Membru din: Mar Mai 21, 2013 3:14 pm
Mesaje: 25
Localitate: Oradea
in weekend ma gandesc sa fac o iesire de 24h, nu neaparat pentru capturi, dar totusi sa prind ceva (am ales sisterea pentru peisaj), intrucat doresc sa le arat unor copii cum arata pescuitul la crap. oricum, pentru ei e mult mai important ca vom innopta pe balta :)))) si ca vor dormii in cort:). as dorii sa stiu cam pe ce zona ar fi mai indicat sa ma axez pentru aceasta perioada, avand in vedere ploile din ultimele zile si temperaturile, sa le zicem scazute pentru aceasta perioada a anului. eu m-am gandit initial la bratele de pe langa peninsula dat fiind faptul ca apa s-a racit iar umpic de soare ar atrage pestii pe aceasta zona, apoi m-am gandit ca daca pestii raman pe apa mare si nu se misca catre brate raman fara a vedea culoarea crapului... . va multumesc anticipat


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Joi Iul 24, 2014 8:28 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mai 07, 2013 9:02 am
Mesaje: 94
Localitate: Oradea
Standurile 1-2-3 ar fi o alegere buna zic eu, mai ales pentru perioada foarte scurta de pescuit. Solubile neaparat si insistat aproape de malul peninsulei.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Joi Iul 24, 2014 8:32 am 
Neconectat

Membru din: Joi Mai 09, 2013 9:47 am
Mesaje: 101
Localitate: SATU MARE
buna intrebare,
tinand cont ca Sisterea e o balta dificila sincer eu cred ca as alege standul 5(e un punct de trecere intre apa mica si mare) sau 10-11 nu as merge pe ama mica.
bafta si sa ne ti la curent


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Joi Iul 24, 2014 8:46 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 11, 2013 1:48 pm
Mesaje: 561
Localitate: Timisoara
Cosmin Nistea scrie:
Standurile 1-2-3 ar fi o alegere buna zic eu, mai ales pentru perioada foarte scurta de pescuit. Solubile neaparat si insistat aproape de malul peninsulei.

Cosmine, nu e riscant pe 1-3, avand in vedere ce ploi sunt, daca creste raul care alimenteaza lacul, va umple standurile de aluviuni, crengi si apa tulbure.... ;) spun asta ca-s patit ;) La pagina 2 se pot vedea poze de pe standul 4, cum era apa dupa 2 zile de ploi....

_________________
slowly we rot....by Obituary


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lacul Sisterea (Valea Popii)
MesajScris: Joi Iul 24, 2014 9:28 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mai 07, 2013 9:02 am
Mesaje: 94
Localitate: Oradea
Fenomenul respectiv se intampla in primavara de obicei, acum nu cred ca se intampla asa ceva. In orice caz ar trebui sa il sune pe Robi si sa il intrebe de problema asta.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 105 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: