CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Apr 19, 2024 10:20 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ansamblu spod
MesajScris: Vin Noi 08, 2013 7:12 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 27, 2013 6:20 pm
Mesaje: 256
Localitate: Roma
Eu am doua lansete spod...un Shimano Best Master si un Hakuyo MTX 14,iar ca mulineta Shimano Aerlex 7000 XTA.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ansamblu spod
MesajScris: Sâm Noi 09, 2013 3:28 am 
Neconectat

Membru din: Joi Mai 09, 2013 9:47 am
Mesaje: 101
Localitate: SATU MARE
max-carpfishing ce parere ai despre Hakuyo mt14 auzisem multe dar nustiu ce sa cred


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ansamblu spod
MesajScris: Sâm Noi 09, 2013 7:52 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 27, 2013 6:20 pm
Mesaje: 256
Localitate: Roma
Spod-ul mtx 14 l-am folosit doar la o partida de 24 de ore in primavara,cand am pescuit undeva la 80 - 90 de metri de mal,deci inca nu am o parere clara despre el.Dar din cate am observat,sa fiu sincer,il prefer pe cel de la Shimano.Ma gandesc ca la anul sa fac cadou mtx-ul,dar cu o alta marca inscriptionata pe el si sa-mi iau si eu un Spod Fox Warrior!Dupa mine este spod-ul cu cel mai bun raport calitate/pret de pe piata la ora actuala!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ansamblu spod
MesajScris: Lun Noi 30, 2015 10:28 am 
Neconectat

Membru din: Lun Sep 07, 2015 11:36 am
Mesaje: 22
Localitate: Constanta
max-carpfishing scrie:
Spod-ul mtx 14 l-am folosit doar la o partida de 24 de ore in primavara,cand am pescuit undeva la 80 - 90 de metri de mal,deci inca nu am o parere clara despre el.Dar din cate am observat,sa fiu sincer,il prefer pe cel de la Shimano.Ma gandesc ca la anul sa fac cadou mtx-ul,dar cu o alta marca inscriptionata pe el si sa-mi iau si eu un Spod Fox Warrior!Dupa mine este spod-ul cu cel mai bun raport calitate/pret de pe piata la ora actuala!



Ce greutate are Spod Fox Warrior ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ansamblu spod
MesajScris: Lun Noi 30, 2015 10:34 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
IulianL scrie:
Ce greutate are Spod Fox Warrior ?


Eu zic ca e cel mai greu spod pe care am pus mana vreodata, efectiv cand il iei in mana te uimeste greutatea sa, din punctul meu de vedere ar fi ultima alegere.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ansamblu spod
MesajScris: Lun Noi 30, 2015 10:51 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Nici mie nu mi-a placut spodul fox warrior , dar poate am avut ceva versiune mai veche ca a trecut ceva vreme de cand l-am dat .

Am folosit un sezon baracuda competition spod si ca si calitate - pret ii super , am fost multumit iar ca si mulineta daiwa emblem spod , dupa parerea mea nu exista mulineta mai buna pt spod , mulineta de spod fiind in top 3 la mine , top3 scule pe care nu le voi schimba .

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ansamblu spod
MesajScris: Lun Noi 30, 2015 10:51 am 
Neconectat

Membru din: Dum Iun 09, 2013 11:11 pm
Mesaje: 78
Spod Sportex Competition 13'' si 5 lbs cu mulineta Okuma Trio Rex Arena cu tamburul de surfcasting si fir textil Maxx de 0,18 .Cu spombul midi 142 de metri si mai merge.Spodul are 420 de grame :roll:
cam cat are o lanseta de pescuit de 13''.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ansamblu spod
MesajScris: Lun Noi 30, 2015 10:53 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Noi 04, 2013 7:15 pm
Mesaje: 510
Sezonul asta am descoperit farmecul lansetelor scurte de 10 ft, chiar si pentru nadit folosesc un Nash Dvarf de 4,5 lb si un minispomb, nu am nici o problema sa imi fac un pat de nada la 120 m cu acest asamblu, poti sa trimiti nada o zi intreaga fara sa obosesti, mai nou am ajuns sa-l prefer si in detrimentul cobrei pentru a da bile.

Imagine


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: