CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:21 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Kit crap
MesajScris: Vin Iun 05, 2020 9:16 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Iun 05, 2020 7:44 pm
Mesaje: 1
Bună seara! Sunt în căutarea unui kit de crap, sau mai bine spus, vreau sa îmi fac unul, la un buget de 1. 700-1. 800 lei. Am nevoie de ajutorul dvs. deoarece nu știu ce sa aleg mai exact. Vreau sa pescuiesc pe Dunăre și pe bălți private unde contează cât de cât distanta. La lansete m-am gândit la 3 variante, mtx8 black, FL strtegist force plus, FL flx10. Am ales aceste lansete deoarece pot lansa la 50 m un plumb de 150-200g (asta in cazul in care sunt nevoit) și ma pot bucura de drill având o acțiune semi-parabolica dar, dacă îmi puteți recomanda una dintre ele sau alta care se încadrează la preferințele mele ar fii super. Venind vorba de mulineta, aștept păreri. Ca senzori vreau ceva la 400 lei care sa fie și sensibili la 0,25 dar și pentru 0,35-40. Sa fie rezistenți la o ploaie sănătoasă, sa aibă stație și sa tina bateria cât de cât, nu am nevoie de distanțe extreme, 150m e ok. Bugetul vreau sa îl distribui astfel : 800lei senzori+swinger+rodpod iar 1. 000 lei 2lansete+2 mulinete. Mulțumesc mult!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: