CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:07 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Parere scaun
MesajScris: Vin Feb 08, 2019 6:22 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Feb 08, 2019 5:56 pm
Mesaje: 1
Buna seara si bine v-am gasit. Doresc sa-mi achizitionez un scaun de pescuit si ca prima optiune, as avea Caperlan Morphoz. Ce parere aveti despre el sau daca aveti alte recomandari, in aceeasi gama de pret.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Parere scaun
MesajScris: Vin Feb 08, 2019 10:22 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Iun 06, 2018 8:05 pm
Mesaje: 21
Localitate: Alba Iulia
Folosesc de 1 an acest scaun și ma declar foarte mulțumit. Pentru mine personal este foarte confortabil, dimensiuni generoase (spătar înalt), solid și stabil. Dacă greutatea și volumul sau nu este un inconvenient, consider ca este o varianta buna alegerea lui.
Nu am avut ocazia sa probez alte scaune, dar din punctul meu de vedere prima experienta a fost una reușită.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Parere scaun
MesajScris: Sâm Feb 09, 2019 11:57 am 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
Când mi-am cumpărat, acum două sezoane, scaunul pe care îl folosesc în momentul de față (Mivardi Comfort Quattro), am avut două criterii principale: confort și robustețe. Pentru asta, am fost într-un magazin de pescuit din București și, cu amabilitatea oamenilor de acolo, am testat și analizat în detaliu mai multe scaune (mai multe modele de la mai mulți producător). Dacă îmi aduc bine aminte, în lista scurtă au rămas un model de la Nash, unul de la Fox și acesta de la Mivardi. Am ales Mivardi deoarece mă simțeam cel mai bine în el. E drept, cât de confortabil ni se pare, depinde de fiecare (ce greutate, înălțime și conformație are). Legat de confort, uneori parcă nu-mi doresc să tragă peștele, tocmai ca să nu fiu "deranjat". :)

Nu cunosc scaunul de la Caperlan. Totuși, din ce am văzut în poze, sistemul de rabatare este cu rotiță, care poate fi unul dintre punctele vulnerabile. De aceea, în ceea ce mă privește, prefer să evit acest risc alegând un model care are un reglaj cât mai simplu și rapid.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Parere scaun
MesajScris: Dum Aug 04, 2019 6:55 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Ian 02, 2018 1:04 am
Mesaje: 18
Salut,
Sunt in cautarea unui scaun, si m-am oprit la cel mentionat de Victor "mivardi comfort quattro". Observ ca topicul este vechi, sunt curios daca a trecut testul timpului si daca aveti si alte recomandari in aprox acelasi buget.
Multumesc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Parere scaun
MesajScris: Dum Aug 04, 2019 7:22 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Ian 27, 2019 10:59 am
Mesaje: 9
Cauta la cr fishing, au tot pe la pretul acesta delphin cx cred modelul


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Parere scaun
MesajScris: Lun Aug 05, 2019 10:41 am 
Neconectat

Membru din: Mar Ian 02, 2018 1:04 am
Mesaje: 18
Am dat si peste cele de la delphin. Sunt o varianta de luat in calcul. Folosesti acest tip de scaun?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Parere scaun
MesajScris: Lun Aug 05, 2019 12:21 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Ian 27, 2019 10:59 am
Mesaje: 9
Da. Altfel nu il recomandam, personal sunt multumit de el. Am stat si in scaune la fel sau ceva mai bune, dar pretul era cel putin dublu. Il am de un an deocamdata rezista, cu toate ca am colegi cu +130 kg care se mai aseaza in el. Singurul dezavantaj ar fi ca nu poti sa il rabatezi la maxim pe spate


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Parere scaun
MesajScris: Mar Aug 06, 2019 8:45 am 
Neconectat

Membru din: Mar Sep 13, 2016 10:00 am
Mesaje: 98
Salut
Eu am scaunul mivardi de mai bine de 3 sezoane, este un scaun foarte confortabil, nu te dor genunchi ca de la altele sau mijlocul, te scoli foarte repede de pe el in caz de trăsătura, foarte stabil, am dormit pe el in toate pozițiile, și strâns și întins, chiar îl recomand, dacă mi se strica ceva la el tot la fel voi lua..


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Parere scaun
MesajScris: Mar Aug 06, 2019 12:40 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Ian 02, 2018 1:04 am
Mesaje: 18
Multumesc! Am incercat ieri cateva modele in bugetul asta. Momentan mivardi ramane prima varianta. Daca avea spatarul mai lung cu 5cm era perfect. Mai cercetez putin piata si daca nu gasesc probabil ma voi indrepta catre mivardi.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Parere scaun
MesajScris: Mar Aug 06, 2019 1:32 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Mar 07, 2018 10:23 am
Mesaje: 307
Am 1,8m si 120kg, de 2 ani folosesc Mivardo Confort Quattro Chair, la o înălțimea a scaunului fata de sol pe la 50cm (mă simt mai bine, când am ambele tălpi sunt in contact cu solul). Scaunul încă rezista bine! Înafara de înălțimea spătarului pe care ai menționat-o (totuși pot sa moțăiesc confortabil in el) daca mai avea încă 2cm in lățime era perfect pentru mine.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: