CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 6:49 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cort Fox sau Trakker
MesajScris: Mar Mai 21, 2019 4:25 pm 
Neconectat

Membru din: Joi Mai 18, 2017 8:51 am
Mesaje: 2
Salut .
Detin momentan modelul de la trakker armo mk3 doua persoane il am de 5 ani si armo v4 plus cumparat anul acesta .
Inainte de astea am avut si modelul de generatia a 2 tot de 2 persoane aproximativ la fel 3 sau 4 ani .Deci mai bine de 7 ani merg pe Armo Trakker.Ce pot spune despre noul model singurul dezavantaj este ca foaia de pamant nu mai este la fel de groasa.Dar banuiesc ca e politica lor find disponibila si capsula care e la fel vulcanizata pe margini cu gronsheetul integrat nu mai necesita una la fel de groasa ca la modelul anterior .La armo mk3 mentionez ca groundsheetul este destul de gros sau mai gros decat cel de pe Armo v4 asta se reflecta si in kg si greutatea totatala a cortului.V4 plus fiind mai mare si cu capsula disponibila cu groundsheet vulcanizat pe lateral banuiesc ca au redus din grosimea ei practic sunt 2 foi de pamant.
Amicul meu cu care merg des la pescuit foloseste cortul Fox.Dupa 2 ani de folosinta pot spune urmatoarele pt ca am mers impreuna la pescuit pe care la si vandut anul acesta .
Diferentele sunt majore de la timpul de intindere pana la calitate.
Inelel de sustinere a cortului prin care trec cuiele sunt goale interior deci dupa un timp sau rupt jumatate din ele, am batut cuiele in gaica aceea sau in materialul acela care sustinea inelele.
Barile de tensinare dupa un timp cedeaza,plasticul acela nu mai tine tensionat cortul, aluneca nu mai sta intins etc ...cel putin bara din spate a cortului pe care o infingi in pamant a cedat inca dupa un an de folosinta.
Fermoarele de calitate inferioara si aici chiar sunt de calitate inferioara ca la gecile de iarna.fara fermoare duble daca vrei sa ti spui geamul transparent trebuie sa dai jos intrarea si sa spui geamul care daca il tensionezi prea mult risti sa l rupi din fermoare.
Stabilitatea in vant ....discutabila daca nu ai foaie suplimentara iti cam flutura cortul la furtuna extrema eu personal nu cred ca rezista fara winterskin si aici ma refer la vant puternic vijelie.
Timpul de intindere este inca un lucru la care trebuie sa te gandesti .
Vine furtuna vantul mare trebuie sa ti l strangi sau sa l intinzi iti ia mult mai mult timp ...
Materialul este ok Ventec ul acela doar ca dupa 2 ani de folosinta a aratat mai inbatrant decat al meu de 4 ani.
Sper sa te ajut dar daca ar trebui sa aleg acum un cort as merge be Trakker sau Nash cu siguranta
Sunt corturi consacrate inante cu 10 15 ani cine vroia sa si cumpere cort de crap mai serios avea de ales intre nash si trakker .
Ce e de luat in considere este faptul ca aceste corturi de la generatie la generatie au notati sau problemele la modelel anterioare eliminate .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cort Fox sau Trakker
MesajScris: Mar Mai 21, 2019 8:44 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Mai 11, 2016 8:34 pm
Mesaje: 16
Mulțumesc Atti!
O sa merg pe Trakker.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cort Fox sau Trakker
MesajScris: Lun Iul 15, 2019 7:34 am 
Neconectat

Membru din: Mar Oct 17, 2017 4:15 pm
Mesaje: 32
Ciprian Moraru scrie:
Mulțumesc Atti!
O sa merg pe Trakker.


Salut
Ai luat Trakker-ul?... Ai putea sa ne spui cateva cuvinte...!?


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: