CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 9:43 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Motoare electrice
MesajScris: Lun Mar 18, 2019 10:45 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Mar 16, 2019 1:13 pm
Mesaje: 64
Multumesc pentru raspunsuri ! Sunt 2 site-uri , unul cu "arw" si unul cu "karp" in care e prezentat ca motor de 12 V si care m-au indus in eroare . Ai dreptate e un motor de 24 V , deci...pica .
De Fox-ul...nimeni , nimic ? Am vazut de multe ori ce face un motor brushless fata de un model normal , din acest motiv ma atrage .
Un exemplu la obiect e navomodelul meu , la care a fost nevoie sa-i mai tai din putere , altfel isi ia zborul :D .
La Torqeedo , de exemplu...nu ma atrage deloc importatorul .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Motoare electrice
MesajScris: Lun Mar 18, 2019 11:01 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
Pata Florin scrie:
De Fox-ul...nimeni , nimic ?
M-am uitat în viteză pe site-urile "de afară". Nici acolo nu am găsit informații (comentarii) despre motoarele electrice Fox. Poate fi din cauză că nu sunt de multă vreme pe piață. Dacă ne ghidăm după zicala "cine nu riscă, nu câștigă", să sperăm că vor fi câțiva "temerari" care să le cumpere și să împărtășească opiniile în public. Apoi, în timp, vom vedea dacă sunt motoare bune.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Motoare electrice
MesajScris: Mar Mar 19, 2019 1:28 pm 
Neconectat

Membru din: Sâm Mar 16, 2019 1:13 pm
Mesaje: 64
Am gasit eu pana la urma cateva informatii pe youtube . Din pacate in doua limbi pe care le "cunosc" :lol: foarte bine , maghiara si germana . Nu m-a impresionat nimic la motoarele electrice Fox .
Raman variantele Torqeedo si Minn Kota . Primul e motor serios cu performante serioase dar cu un consum mare si raza de actiune relativ limitata iar Minn Kota un motor de trolling cu performante limitate dar mai putin zgomotos si prietenos cu acumulatorii . Mai studiez , nu ma grabesc .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Motoare electrice
MesajScris: Mar Mar 19, 2019 9:53 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Oct 17, 2014 9:05 am
Mesaje: 63
Localitate: Suceava
Pentru un motor electric, autonomia in conditii reale de plantat pe balta depinde mult de modul in care se foloseste corect si eficient modul de selectare a vitezelor din selector (regulator de viteza).


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: