CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 2:04 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Sâm Feb 23, 2019 3:16 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Feb 09, 2016 10:53 am
Mesaje: 15
Buna ziua ! In urma unui mic accident, mi s-a deteriorat galetul de la o mulineta Shimano ultegra 14000xtc , mai precis s-a fracturat unul din bratele de plastic care tine sarma galetului . Rog pe cine are cunostinta sa-mi recomande un furnizor de unde pot cumpara un galet . va multumesc.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Sâm Feb 23, 2019 3:59 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
​Cosmin, ai mai multe posibilitati:

(1) Ia legatura cu un magazin care lucreaza cu Normark Sport, distribuitorul autorizat Shimano in Romania. Probabil ca magazinele nu au asemenea piese pe stoc, cererea pentru ele e mica (mai ales daca mulineta e iesit din productie), dar in principiu orice piesa poate fi comandata. Ai nevoie de codul piesei, pe care il gasesti pe diagrama mulinetei. Daca piesa e disponibila la producator, se poate comanda.

(2) Ia legatura cu cei care fac service pentru mulinete Shimano, cum e Mugurel Adascalitei. Poate ca au asemenea piese sau poate ca au o solutie rapida sa le procure. Merita intrebat.

(3) Daca vrei sa te adresezi unui furnizor extern, ia legatura cu magazinele cunoscute sau cu firmele specializate in reparatii de mulinete, cum e Felindre Innovations din UK.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Sâm Feb 23, 2019 4:21 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Feb 09, 2016 10:53 am
Mesaje: 15
Multumesc mult Vlad ! Cred ca pentru inceput o sa incerc sa iau legatura cu Mugur Adascalitei pe facebook ,sa vad ce zice . Sper sa o rezolv pana pe 1 aprilie ,cand am prima rezervare pe balta in sezonul 2019.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: