CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 5:33 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Shimano Speedcast 14000 XTB
MesajScris: Dum Mai 14, 2017 3:58 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Mai 14, 2017 11:41 am
Mesaje: 55
salut,

Citeam pe forum discutiile de acum 1 an vizavi de mulineta Shimano Speedcast 14000 XTB. Acum ca a trecut ceva + mulineta a fost pescuita si testat la shimano casting day, m-ar interesa cateva opinii din partea voastra. Pret vs calitate, pret vs alte mulinete din aceeasi clasa etc.

Multumesc,
Alexandru


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Speedcast 14000 XTB
MesajScris: Lun Mai 15, 2017 11:28 am 
Neconectat

Membru din: Lun Sep 08, 2014 9:12 am
Mesaje: 143
Localitate: Brasov
pescuiesc de 2 ani cu aceste mulinete, in regim competitie si placere, vreu sa te asigur ca, raport pret calitate din punctul meu de vedere nu sunt altele mai bune, referitor la mulinete fara baitruner.

pescuiesc cu fir de 0.25 si plumb de 115, ansamblul fiind format de lansete shimano beastmaster 13''

au fost ceva folosite si ele arata ca noi. daca o sa citesti si recenzia pusa pe site de Vlad, o sa vezi ca nu e mare diferenta fata de ultegra, doar 1 rulment, si aceasta are numai ca e de plastic.

functioneaza ireprosabil, fara jocuri, fara sa agate firul etc.

le recomand din inima.

cu respect

_________________
http://adihermeziu.blogspot.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Speedcast 14000 XTB
MesajScris: Mie Mai 17, 2017 8:19 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Iul 09, 2014 4:00 pm
Mesaje: 82
Adrian Hermeziu scrie:
pescuiesc de 2 ani cu aceste mulinete, in regim competitie si placere, vreu sa te asigur ca, raport pret calitate din punctul meu de vedere nu sunt altele mai bune, referitor la mulinete fara baitruner.

pescuiesc cu fir de 0.25 si plumb de 115, ansamblul fiind format de lansete shimano beastmaster 13''

au fost ceva folosite si ele arata ca noi. daca o sa citesti si recenzia pusa pe site de Vlad, o sa vezi ca nu e mare diferenta fata de ultegra, doar 1 rulment, si aceasta are numai ca e de plastic.

functioneaza ireprosabil, fara jocuri, fara sa agate firul etc.

le recomand din inima.

cu respect

acelasi parere am si eu am pus rulment in loc de bucsa si am schimbat paslele cu saibe de carbon la frana defapt am facut o frana rapida + nu mai are plasticul care se taie eu am avut ultegre la care sa taiat plasticul(LA TOATE 4) dupa un concurs de pescuit la plantat ............ :lol: stiu eu am fost de vina :D dar nu e asa, la o mulinete care a costat ca salarul minim nu ma uit noaptea la ora 24 unde pune firul +plus eram in barca +erau valuri avertizari gradul unu , atunci am renuntat la shimano dar cum eram fan shimano si a aparut speedcastul iar am intors :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Speedcast 14000 XTB
MesajScris: Mie Mai 17, 2017 3:07 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Mai 14, 2017 11:41 am
Mesaje: 55
Bencze Arpad scrie:
.
acelasi parere am si eu am pus rulment in loc de bucsa si am schimbat paslele cu saibe de carbon la frana defapt am facut o frana rapida + nu mai are plasticul care se taie eu am avut ultegre la care sa taiat plasticul(LA TOATE 4) dupa un concurs de pescuit la plantat ............ :lol: stiu eu am fost de vina :D dar nu e asa, la o mulinete care a costat ca salarul minim nu ma uit noaptea la ora 24 unde pune firul +plus eram in barca +erau valuri avertizari gradul unu , atunci am renuntat la shimano dar cum eram fan shimano si a aparut speedcastul iar am intors :)


salut si va multumesc amandurora pentru raspuns. Poti sa atasezi o poza ca sa vad si eu cum ai facut modificarea sau unde sa ma duc cu ele sa le modific? Nu ma intereseaza daca pierd garantia la ele - oricum Shimaano sunt "indestructibile" :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Speedcast 14000 XTB
MesajScris: Mie Mai 17, 2017 4:24 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
alecs scrie:
[...]sau unde sa ma duc cu ele sa le modific?
Vorbește cu Mugurel Adăscăliței (http://www.monturicrap.ro).


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Speedcast 14000 XTB
MesajScris: Mar Ian 22, 2019 10:51 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Dec 25, 2018 4:24 pm
Mesaje: 13
vreau un sfat ,antre shimano arlex spod 10000 si speedcast 14000 ,care e mai ok


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Speedcast 14000 XTB
MesajScris: Joi Ian 24, 2019 8:01 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 14, 2016 8:09 pm
Mesaje: 41
Salutare!
De departe te sfătuiesc să mergi către speed cast !

_________________
Consultant Shimano Romania
https://www.facebook.com/cristian.mihalcea.9465


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: