CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 5:27 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
MesajScris: Mie Ian 16, 2019 8:53 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Sep 14, 2016 7:21 pm
Mesaje: 17
Localitate: Bucuresti
Mugurel Adascalitei scrie:
sorinD scrie:
@ Mugurel :
Printre mulinetele menționate de mine se află și Ultegra xtb ci4. Având în vedere ca nu vreau sa desfac mulinetele fără a avea toate piesele care trebuie schimbate vreau sa știu exact dacă pe wormshaft se montează 4 rulmenți (sau 3), precum și dacă în galet mai încape un rulment pe lângă cel pe care l-ai menționat in recenzia de pe carponline.ro.

Pot folosi la anumite șuruburi blocator de șuruburi Loctite 243? La care?

Motivul pentru care nu am aprofundat in recenzii customizarea cu rulmenti nu este ca nu vreau sa dau din casa ci faptul ca nu pot oferi date exacte in aceasta privinta .
Asa cum am mai spus , nu vei putea face un tuning corect daca nu desfaci si masori cu atentie inainte .


Mi se pare normal ca în cadrul unei recenzii la o mulineta subiectul tuning sa fie atins la modul minimal, așa că departe de mine gândul ca eviți sa dai anumite informații detaliate. Cu atât mai mult, este de apreciat că, atunci când îți sunt cerute aceste informații, le oferi într-un loc public,deși poate aceleași informații ti-au fost cerute prin PM-uri de către cei care au considerat ca tuningul mulinetelor este o îndeletnicire ceva mai exclusivista.
Eu consider că, dezvăluind complexitatea adevăratului tuning la mulinete, fiecare va ști la ce se inhama, dacă are priceperea și sculele necesare și dacă dispune de timp pentru a face lucrurile cum trebuie.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Joi Ian 17, 2019 7:52 am 
Neconectat

Membru din: Lun Dec 30, 2013 11:57 am
Mesaje: 97
Localitate: Bucuresti
sorinD scrie:
Eu consider că, dezvăluind complexitatea adevăratului tuning la mulinete, fiecare va ști la ce se inhama, dacă are priceperea și sculele necesare și dacă dispune de timp pentru a face lucrurile cum trebuie.


Vei vedea ca lucrurile nu sunt asa complicate daca , NU TE GRABESTI !
Ca orice lucru care tine de pescuit , ai nevoie de rabdare .
Nu uita sa verifici functionalitatea fiecarei piese montate pentru a nu fi nevoit sa desfaci din nou mulineta
Toate bune

_________________
https://www.facebook.com/monturicrap.ro/?ref=bookmarks
http://www.totalfishing.ro/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 31 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: