CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:30 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: Mie Ian 02, 2019 10:14 am 
Neconectat

Membru din: Mar Dec 16, 2014 12:25 pm
Mesaje: 53
Localitate: Ploiesti
Buna dimineata,

In urma cu ceva timp am citit un articol cred despre minimizarea echipamentului de pescuit, facut de cineva din romania. Din pacate nu il mai gasesc, daca are cineva cunostina despre, un link as fi foarte recunoscator. Doresc sa cumpar un set de 3 lansete cu husa adecvata pe care sa-l tin in portbagajul masinii, lungime maxima 120cm. Am vazut ceva articole la Nash, au gama Dwarf, aici au 2 tipuri de lansete, ES si Abbreviated, daca le-a folosit cineva, o parere este binevenita.

_________________
Repetitia este mama invataturii!


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Sâm Ian 05, 2019 10:33 am 
Neconectat

Membru din: Vin Apr 11, 2014 4:27 pm
Mesaje: 123
Localitate: Craiova
si eu sunt interesat de subiect, asa ca orice parere este binevenita.

_________________
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Ian 06, 2019 10:33 am 
Neconectat

Membru din: Vin Oct 18, 2013 7:47 pm
Mesaje: 254
bdan81 scrie:
Buna dimineata,

In urma cu ceva timp am citit un articol cred despre minimizarea echipamentului de pescuit, facut de cineva din romania. Din pacate nu il mai gasesc, daca are cineva cunostina despre, un link as fi foarte recunoscator. Doresc sa cumpar un set de 3 lansete cu husa adecvata pe care sa-l tin in portbagajul masinii, lungime maxima 120cm. Am vazut ceva articole la Nash, au gama Dwarf, aici au 2 tipuri de lansete, ES si Abbreviated, daca le-a folosit cineva, o parere este binevenita.


Salutare, am impresia ca era un material scris de Alin Pitters, el avea echipamentul foarte compact, bete Scope si Dwarf de 4,5 lbs (pentru nadit), cort minuscul etc.

Am pescuit impreuna si era foarte incantat de aceste bete, atat dpdv al pescuitului cat si al usurintei la transport si rapiditatea montarii/demontarii.

Nu am gasit materialul dar mai jos cateva pareri ale lui Alin, legate de subiect:

viewtopic.php?f=10&t=573&p=16178#p16178
viewtopic.php?f=2&t=2196&p=16938#p16938
viewtopic.php?f=10&t=2190&p=16948#p16948


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Ian 06, 2019 12:29 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Oct 22, 2013 3:27 pm
Mesaje: 268
Localitate: Tg Mures
Cu siguranta este vorba despre Alin, era mereu interesat de minimizarea echipamentului. Avea un blog “zero baits” cu multe articole scurte si interesante .Parca si pe Carponline este articol scris de el. Acum nu mai vrea :) sa auda de pescuit.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Mie Ian 09, 2019 5:35 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Oct 26, 2015 1:34 pm
Mesaje: 110
Localitate: Baia Mare
Salut!
Poate te ajută asta :
https://www.facebook.com/245080404170/p ... 033084171/

_________________
Ciprian Szabo
Baia Mare


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Joi Ian 10, 2019 2:15 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 01, 2015 4:42 pm
Mesaje: 274
Localitate: Timisoara
Scuze de offtopic, dar ce s-a intamplat cu acest personaj..Alin Pitters a.k.a. Alin Chiorean?


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Joi Ian 10, 2019 3:10 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Mai 13, 2013 10:20 am
Mesaje: 282
Adrian Novac scrie:
Scuze de offtopic, dar ce s-a intamplat cu acest personaj..Alin Pitters a.k.a. Alin Chiorean?


A mostenit o ......stana de oi. Nu glumesc.
Am vorbit cu el anul trecut, cand a fost la expozitia de la Senator. Omul si-a descoperit alta pasiuniune si e fericit. Nu-l mai intereseaza pescuitul.

_________________
Nicu Barjica


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Joi Ian 10, 2019 5:45 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Noi 26, 2017 10:07 pm
Mesaje: 28
Localitate: Targu Mures
poate produce wpc , pe alt topic se cauta si gaini ouatoare :D


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Vin Ian 11, 2019 5:41 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Dec 16, 2014 12:25 pm
Mesaje: 53
Localitate: Ploiesti
Buna ziua,

Am gasit undeva pagina de prezentare a articolului, nu l-am putut accesa (PPT nr. 19).
Intre timp am primit un raspuns de la Nash UK legat de diferenta Abbreviates vs ES. Raspunsul este destul de vag, dar explica diferenta de pret prin calitatea superioara a blank-ului, inelelor si mandrinei.

Acum, am hotarat sa cumpar 3 buc varianta Abbreviated 9ft 3.5lbs. As putea sa revin cu detalii sau daca doreste cineva sa le vada, se poate in Ploiesti dupa ce le primesc.

Acum daca s-a lasat cineva de pescuit voluntar si sanatos, ....., sa dea "reteta" mai departe, sotia mea ar fi mai fericita. Si cand sunt plecat in delegatii tot la "marele monstru" stau cu gandul.


Fişiere ataşate:
Picture1.jpg
Picture1.jpg [ 70.43 KiB | Vizualizat de 8759 ori ]

_________________
Repetitia este mama invataturii!
Sus
 Profil  
 
MesajScris: Vin Ian 11, 2019 7:23 pm 
Neconectat

Membru din: Vin Oct 18, 2013 7:47 pm
Mesaje: 254
Acum, cu agricultura, cred ca sta si mai putin pe-acasa. :)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron