CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 1:21 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 52 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Alegere mulineta
MesajScris: Dum Apr 21, 2019 12:53 am 
Neconectat

Membru din: Mar Sep 05, 2017 9:14 pm
Mesaje: 46
Dunca Sergiu scrie:
Dl. Cr7 am si eu o curiozitate pe data de 18 aprilie 2018 ne informati in alt topic ca ati achizitionat mulinete Hakuyo MX 14000:

viewtopic.php?f=10&t=3577

Cr7 says:
Am achizionat mulinetele... . Am pescuit cu ele, lansat. Dupa parerea mea sunt perfecte si ideale pt mine... .
Sunt destul de usoare, recupereaza mult fir la o.rotatie, ma ajuta foarte mult la lansari, frana rapida, micrometrica si foarte precisa ma ajuta foarte mult eu pescuid in general cu fire de 0,18-0,25 . Pentru pretul de 100 de euro eu zic ca este senzationala! Precizez ca nu am pescuit cu mulinete scumpe mulinetele mele anterioare fiind okuma logbow. Deci nu pot sa fac comparatii cu mulinete mai scumpe.


La sase luni diferenta sunteti in cautarea unui nou model de data asta de la producatori consacrati ne puteti spune va rog ce anume va facut sa va schimbati parea? sau poate ma insel...

Sergiu, le-am vandut dupa cateva partide. Nu vreau sa comentez mai mult. Poate nu m-am putut eu obisnui cu ele. Acum mi-am achizitionat daiwa emblem 35 scw 5000 qd. Am fost in dilema mare de tot, numai eu stiu cat am oscilat intre astea si ultegra xtd. Sper sa fi facut alegerea buna. Am vazut ca Shimano are tamburul mult mai mare si ma gandesc cateodata daca nu ma ajutau mai mult la lansat Ultegrele... Astea mi se par mult mai mici...in rest, niste mulimete extraordinare. Fire intinse anul acesta!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Alegere mulineta
MesajScris: Dum Apr 21, 2019 2:44 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Apr 24, 2018 1:14 pm
Mesaje: 2
Vlad Pavlovici scrie:
Informatia corecta e cea de pe site-ul producatorului - dupa cum spune si Victor - si oricine cumpara un produs scump, cu specificatii tehnice relativ complexe, cum e cazul unei mulinete, ar trebui sa ia informatia de la sursa (adica de la producator) si sa inteleaga ce cumpara. Daca un magazin publica informatii gresite, de obicei e vina magazinului.


Imi cer scuze, nu are legatura chiar cu subiectul, dar din pacate dl Pavlovici, nici unele informatii de pe site-ul producatorului nu sunt corecte. Am un exemplu clar legat de dimensiunile patului FOX WARRIOR® 2 BEDCHAIR 6 LEG care are in descriere latimea de 82 cm https://www.foxint.com/home/product/war ... and-chairs, pat cumparat de un amic al meu tocmai datorita acestui aspect.
Patul a fost cumparat din magazin, dar nu a fost prea bine verificat din lipsa spatiului in acel magazin(nu dau numele deoarece mai toate magazinele de pescuit de la noi au o problema cu suprafata de expunere a produselor de camping, acestea neputand fi vazute si testate cat de cat nici macar la magazinul fizic si astfel te bazezi pe specificatiile producatorului - preluate mot-a-mot si de magazine). In realitate patul nu depaseste latimea de 75 cm nici daca te dai pese cap si-l masori cat mai intins, in cea mai lata portiune a lui... Mi se pare o dezinformare foarte mare, daca nu chiar inselaciune(7 cm la latimea unui pat conteaza foarte mult, nu e 1-1,5 cm) din partea unuia din cei mai mari, daca nu cumva cel mai mare producator de produse de pescuit.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 52 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 20 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: