CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Mar 29, 2024 1:17 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Tamburi si piese de schimb Shimano
MesajScris: Vin Apr 13, 2018 12:46 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Am primit intrebari legate de disponibilitatea anumitor tamburi sau piese de schimb pentru mulinete Shimano. Ca informatia sa fie mai usor de gasit pe forum, am facut un topic separat pe tema asta.

Distribuitorul Shimano din Romania, Normark Sport, poate importa orice fel de tamburi sau piese de schimb Shimano. La anumite mulinete cu rulaj mare, tamburii pot fi pe stoc, cum era cazul tamburilor de BBLC. La alte mulinete, Normark poate avea ocazional pe stoc tamburi de rezerva - de exemplu, acum e pe stoc tamburul de la Ultegra 3500 XSD Competition.

Tamburii pot fi comandati prin intermediul magazinelor partenere Normark. Daca sunt pe stoc, vor fi livrati imediat. Daca nu sunt pe stocul Normark, dar sunt pe stocul Shimano, vor fi livrati in mod normal cu primul transport de la Shimano, lucru care poate lua cateva saptamani. Daca nu sunt nici pe stocul Shimano, atunci va dura mai mult.

In privinta pieselor de schimb, livrarea lor dureaza cel putin cateva saptamani, dar poate dura si cateva luni, pentru ca Normark nu tine piese de schimb pe stoc, piesele trebuie comandate de la Shimano si e posibil ca nici Shimano sa nu le aiba pe stoc. Pe piata din Romania, cererea pentru piese de schimb la mulinete Shimano e foarte mica, motiv pentru care nici magazinele si nici Normark nu fac stocuri.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Sâm Apr 14, 2018 11:20 am 
Neconectat

Membru din: Dum Mar 18, 2018 9:47 am
Mesaje: 16
La ultegra XSD competițional se poate pune tamburul de la Xsd 14000?:)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 33 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: