CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Vin Apr 19, 2024 8:14 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Lansete pe comanda
MesajScris: Sâm Oct 27, 2018 9:57 am 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 05, 2014 7:38 am
Mesaje: 1263
Localitate: București
gimi_mures scrie:
...aviator in detrimentul torrix sau trebuchet ?
Dacă ar fi să fac un clasament, de la cele mai "musculoase" blancuri Harrison la cele mai "leșinate", ar arăta cam așa:
  1. Trebuchet
  2. Trebuchet Light
  3. Aviator Plus
  4. Aviator Flex
  5. Torrix
  6. Acurix

Mai există și blancul Aviator TE (dezvoltat împreună cu Terry Edmonds - TE) pe care n-am avut ocazia să-l văd dar care conform afirmațiilor producătorului este o "bestie" pentru distanțe extreme. Terry afirmă că este cel mai rigid blanc produs de Harrison. Prin urmare, Aviator TE ar ocupa primul loc în clasamentul blancurilor pentru distanță.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lansete pe comanda
MesajScris: Sâm Oct 27, 2018 1:59 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Oct 22, 2013 3:27 pm
Mesaje: 268
Localitate: Tg Mures
Multumesc Victor .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lansete pe comanda
MesajScris: Dum Oct 28, 2018 10:30 am 
Neconectat

Membru din: Mie Oct 30, 2013 1:30 am
Mesaje: 83
Localitate: Craiova
Victor Costache scrie:
Alin Galbenu scrie:
...primul inel de la mandrina de 40, urmat de 30 iar celelalte vor fi cu prindere simpla. Sau sa aleg prindere dubla?
Dacă faci parte din categoria celor care au grijă de echipament (huse de protecție, manipulare atentă etc.), sunt mai indicate inelele cu un singur picior deoarece sunt mai ușoare decât cele cu două picioare.

Da, sunt putin obsedat de ingrijirea echipamentelor. Am huse individuale pentru fiecare lanseta, chiar daca ocupa spatiu mai mult. Cand am vazut prima data o lanseta cu inele cu prindere simpla, mi-a lasat impresia ca "nu rezista" si am ocolit mereu tipul asta de lansete. Apoi, am folosit un sezon XS1 INT, iar teoria mea s-a dovedit a fi gresita. Acum, am din nou lansete cu prindere dubla si parca imi doresc din nou prindere simpla.
Asadar, pe setul ce urmeaza sa-l comand, vor fi simple.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lansete pe comanda
MesajScris: Dum Oct 28, 2018 10:33 am 
Neconectat

Membru din: Mie Oct 30, 2013 1:30 am
Mesaje: 83
Localitate: Craiova
Gigi, din discutiile mele cu un amic ce se ocupa cu asa ceva, Aviator+ este ales de mine, din cauza greutatii.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron