CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 12:12 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 26 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Power Aero XTB/XSB
MesajScris: Lun Sep 03, 2018 8:10 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Aug 29, 2013 8:24 pm
Mesaje: 57
Localitate: IASI
Aceeasi problema am avut o si eu, am scos ansamblul de sub tambur si am pus prima data saiba, care venea ultima, gaura de la arculet e destul de mica si nu trece surubul prin ea, se pare ca deocamdată functioneaza si se aude "caraitul"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Power Aero XTB/XSB
MesajScris: Lun Sep 03, 2018 12:20 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 01, 2015 4:42 pm
Mesaje: 274
Localitate: Timisoara
"Caraitul" acela face parte din farmecul mulinetei. In plus este un feedback perfect pentru a putea regla frana in functie de cum i-a pestele fir. Sa se strice dupa doar cateva utilizari mi se pare jenant pentru o mulineta de top asa cum se vrea Power Aero. E la fel ca si galetul acela de plastic. Faci o mulineta cu pretentii si te zgarcesti la un galet. Fac aceste observatii din postura unui fan Shimano si nu a unui "hater" asa cum ii place primarului nostru sa spuna (timisorenii stiu la ce ma refer :D)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Power Aero XTB/XSB
MesajScris: Mie Sep 05, 2018 10:21 am 
Neconectat

Membru din: Mar Mai 03, 2016 11:15 am
Mesaje: 28
Vlad, Normark are un punct de vedere cu privire la problema mai sus mentionata ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Power Aero XTB/XSB
MesajScris: Mie Sep 05, 2018 11:17 am 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Aug 29, 2013 8:24 pm
Mesaje: 57
Localitate: IASI
bogdan zaharia scrie:
Aceeasi problema am avut o si eu, am scos ansamblul de sub tambur si am pus prima data saiba, care venea ultima, gaura de la arculet e destul de mica si nu trece surubul prin ea, se pare ca deocamdată functioneaza si se aude "caraitul"

Pentru cine vrea sa incerce, sa foloseasca un pic de vaselina pe post de lipici, surubelnita - piese ;)


Fişiere ataşate:
20180904_202936-600x1234.jpg
20180904_202936-600x1234.jpg [ 123.86 KiB | Vizualizat de 7002 ori ]
20180904_203318-600x1234.jpg
20180904_203318-600x1234.jpg [ 222.51 KiB | Vizualizat de 7002 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Power Aero XTB/XSB
MesajScris: Vin Sep 07, 2018 11:53 am 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
ovidiub scrie:
Vlad, Normark are un punct de vedere cu privire la problema mai sus mentionata ?

Slabirea arcului din tambur (pana la punctul in care sunetul tamburului nu se mai aude) ESTE acoperita de certificatul de garantie emis de Normark.

Cei care au problema asta si ale caror mulinete sunt in garantie isi pot trimite mulinetele pentru reparatie la Normark, prin intermediul magazinelor de la care le-au cumparat. Mulinetele nu pot fi trimise direct la Normark, trebuie trimise magazinelor.

Garantia functioneaza pe baza de (1) certificat de garantie emis de Normark si (2) bon fiscal emis de magazin. Nu sunt acoperite de garantie mulinetele care nu sunt insotite de certificat si bon fiscal.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Power Aero XTB/XSB
MesajScris: Dum Sep 09, 2018 4:44 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Noi 01, 2015 8:52 pm
Mesaje: 46
Localitate: Carei
Dar daca numai le schimba arcurile,nu mult rezolvam ca tot se slabesc in timp scurt.De cate ori se pot trimite inapoi mulinetele?Si daca se expira garantia ce facem cu arcurile slabite?....


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Power Aero XTB/XSB
MesajScris: Lun Sep 10, 2018 8:56 am 
Neconectat

Membru din: Mar Mai 03, 2016 11:15 am
Mesaje: 28
Henrich scrie:
Dar daca numai le schimba arcurile,nu mult rezolvam ca tot se slabesc in timp scurt.De cate ori se pot trimite inapoi mulinetele?Si daca se expira garantia ce facem cu arcurile slabite?....



Gresit,

Mie nu mi-au schimbat arcurile, pur si simplu s-au 'jucat' putin cu cele existente. Problema e ca nu tine mult treaba :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Power Aero XTB/XSB
MesajScris: Lun Sep 10, 2018 12:08 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Mai 03, 2016 11:15 am
Mesaje: 28
Inca o intrebare, noile modele Aerotechnium au acelasi tip de tambur ca si Power Aero ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Power Aero XTB/XSB
MesajScris: Lun Sep 10, 2018 2:22 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Noi 01, 2015 8:52 pm
Mesaje: 46
Localitate: Carei
C-am multe improvizatii din partea firmei.Eu nu vreau sa ma leg de ori ce,dar daca dam o suma destul de frumoasa,atunci si ei a-r trebuii sa se gandeasca la solutii de rezolvare......


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Power Aero XTB/XSB
MesajScris: Mie Sep 12, 2018 3:19 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6006
Henrich scrie:
De cate ori se pot trimite inapoi mulinetele?Si daca se expira garantia ce facem cu arcurile slabite?....

Mulinetele pot fi trimise la garantie de cate ori e nevoie.

Normark asigura service pentru mulinete numai pe durata garantiei.

Pot fi trimise la garantie doar mulinetele cumparate din Romania, de la un magazin partener Normark, si care sunt insotite - dupa cum spuneam - de certificatul de garantie emis de Normark si de bonul fiscal emis de magazin.

Normark nu are nicio responsabilitate fata de mulinetele Shimano cumparate din alte surse.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 26 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: