CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 27, 2024 10:18 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Shimano Tribal TX spod rod
MesajScris: Mie Iun 28, 2017 8:46 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Iun 09, 2013 11:11 pm
Mesaje: 78
As vrea sa stiu daca foloseste cineva lanseta asta?Daca e la fel de dura ca modelul de 3,80 sau e moale pe varf si se incarca relativ usor?Nu gasesc niciunde informatii despre,asa ca orice parere e bine venita.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Tribal TX spod rod
MesajScris: Joi Iun 29, 2017 7:30 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
Am lansat de cateva ori numai, mie nu mi-a placut deloc, parea moale ...

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Tribal TX spod rod
MesajScris: Mie Iul 05, 2017 7:31 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Iun 09, 2013 11:11 pm
Mesaje: 78
Sa inteleg ca nu prea sunt utilizatori de spoduri TX ?Sau nu merita luate in seama?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Tribal TX spod rod
MesajScris: Joi Iul 06, 2017 1:34 pm 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Lun Feb 11, 2013 3:02 pm
Mesaje: 6007
Marius, Cristi Mihalcea a concurat cu un spod Shimano Tribal anul asta, pe care l-a folosit si la filmari sau la pescuit si de care stiu ca a fost multumit.

E vorba de Shimano Tribal Spod 3.96m/5lb. Codul produsului este T13500S. Vezi http://www.totalfishing.ro/lanseta-shim ... 70799.html.

Ii poti scrie lui Cristi pe forum sau pe Facebook, ca sa-ti spuna parerea lui despre spod.

_________________
http://carponline.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Tribal TX spod rod
MesajScris: Sâm Iul 08, 2017 6:40 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Iun 09, 2013 11:11 pm
Mesaje: 78
Multumesc Vlad,o sa il contactez pe Facebook dupa ce ajung in Romania.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Tribal TX spod rod
MesajScris: Mar Iul 11, 2017 2:23 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Iun 14, 2016 8:09 pm
Mesaje: 41
Salutare
TX Spod nu este din pacate un model reusit al firmei Shimano asa dar nu il recomand însă modelul care il folosesc eu si anume Tribal Spod de care scrie si Vlad mai sus este foarte bun si il recomand cu căldură pentru toata lumea indiferent de nivelul tehnicii de aruncare.
O zi bună !

_________________
Consultant Shimano Romania
https://www.facebook.com/cristian.mihalcea.9465


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Tribal TX spod rod
MesajScris: Mie Iul 12, 2017 1:56 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Sep 08, 2014 9:12 am
Mesaje: 143
Localitate: Brasov
Eu zic sa incercati Lanseta Sportex Catapult Carp Spod 3.95m, 5.5lbs ( fara a face reclama mascata a firmei, nu am nici-un interes ) pur si simplu am folosit spodul si sunt foarte foarte multumit, de la constructie, comportament in aruncare si sa nu mai spunem totusi 10 ani garantie indiferent de modul de rupere ( constructie sau exploatare necorespunzatoare )

cu respect,

_________________
http://adihermeziu.blogspot.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Tribal TX spod rod
MesajScris: Mie Iul 12, 2017 5:17 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Iun 09, 2013 11:11 pm
Mesaje: 78
Adrian Hermeziu scrie:
Eu zic sa incercati Lanseta Sportex Catapult Carp Spod 3.95m, 5.5lbs ( fara a face reclama mascata a firmei, nu am nici-un interes ) pur si simplu am folosit spodul si sunt foarte foarte multumit, de la constructie, comportament in aruncare si sa nu mai spunem totusi 10 ani garantie indiferent de modul de rupere ( constructie sau exploatare necorespunzatoare )

cu respect,

Asta stiu pentru ca am avut acest spod,insa eram curios de ce spoduri bune poti gasi la Shimano acum.Catapult Spod e un spod greu de batut de orice firma concurenta,aici ma refer de cum lucreaza lanseta si nu de garantia de 10 ani care dupa mine e pur comerciala.Am un prieten in Germania care a rupt o lanseta Sportex Kev Pike de 40-80 de grame actiune, cu o greutate de 60 de grame,in lansare.Nu au vrut sa inlocuiasca lanseta pe motiv ca aceasta nu este posibil sa fie rupta cu greutati cuprinse in gama de aruncare. :?
Revenind la spodul Catapult de la Sportex,am vazut in Ungariq la un concurs aruncari de 150 de metri cu spombul la punct fix,lucru greu de facut si daca nu vedeam cu ochii mei nici nu credeam ca e posibil.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Tribal TX spod rod
MesajScris: Mie Iul 12, 2017 5:20 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Iun 09, 2013 11:11 pm
Mesaje: 78
Mihalcea Cristian scrie:
Salutare
TX Spod nu este din pacate un model reusit al firmei Shimano asa dar nu il recomand însă modelul care il folosesc eu si anume Tribal Spod de care scrie si Vlad mai sus este foarte bun si il recomand cu căldură pentru toata lumea indiferent de nivelul tehnicii de aruncare.
O zi bună !

Salut Cristi
Te rog sa-mi dai codul lansetei ,pentru ca sunt cateva modele Tribal spod si vreau sa evit acele asa zise distance,care dupa mine care am avut acela de 3,8 metri, nu mai vreau sa aud de ele.Sunt bune de batut nucul nu sa folosit la spodding.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Shimano Tribal TX spod rod
MesajScris: Mie Iul 12, 2017 5:32 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Iun 09, 2013 11:11 pm
Mesaje: 78
Marius Aslzos scrie:
Mihalcea Cristian scrie:
Salutare
TX Spod nu este din pacate un model reusit al firmei Shimano asa dar nu il recomand însă modelul care il folosesc eu si anume Tribal Spod de care scrie si Vlad mai sus este foarte bun si il recomand cu căldură pentru toata lumea indiferent de nivelul tehnicii de aruncare.
O zi bună !

Salut Cristi
Te rog sa-mi dai codul lansetei ,pentru ca sunt cateva modele Tribal spod si vreau sa evit acele asa zise distance,care dupa mine care am avut acela de 3,8 metri, nu mai vreau sa aud de ele.Sunt bune de batut nucul nu sa folosit la spodding.

Am vazut acum in postarea lui Vlad codul de produs,o sa caut sa vad cum lucreaza lanseta.
Multumesc.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 78 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: