CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Dum Apr 28, 2024 2:07 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Lansete Sportex Catapult
MesajScris: Joi Noi 12, 2015 7:07 pm 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2014 11:15 pm
Mesaje: 594
Localitate: Arad
As fi interesat de pareri despre lansetele Sportex Catapult , inclusiv marker si spod -ul din gama catapult. Avand in vedere ca se gasesc pe Romania de ceva vreme piate s-a riscat cineva :)

_________________
Roland KR.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lansete Sportex Catapult
MesajScris: Vin Noi 13, 2015 9:32 am 
Neconectat

Membru din: Vin Iun 07, 2013 4:03 pm
Mesaje: 228
Localitate: Bucuresti
Am cochetat o perioada cu ideea de a achizitiona ceva de la Sportex,insa ,din cauza preturilor ,am renuntat.Multe dintre lansetele de la ei au garantie pentru blnak de 10 ani,ceea ce ma face sa cred ca sunt produse de calitate.Nu stiu daca sunt produse chiar in Germania,dar daca ar fi asa,ar fi un plus fata de concurenta care produce in proportie covarsitoare in China.

_________________
''Inventia tiparului e cel mai mare eveniment al istoriei.''V.Hugo
''Muzica este o revelatie mai mare decat toata intelepciunea si filosofia la un loc''.Beethoven


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lansete Sportex Catapult
MesajScris: Vin Noi 13, 2015 11:12 am 
Neconectat

Membru din: Lun Mai 13, 2013 10:20 am
Mesaje: 282
Inainte de a-mi cumpara XS1 am cochetat si eu cu acest brand, mai ales ca site-ul lor e foarte bine pus la punct si pare....treaba nemteasca. Cautand mai aprofundat informatii despre acest brand, am citit pe undeva ca sportex a falimentat undeva prin 2005-2006 si ca un investitor privat a preluat brandul, dar ca lansetele nu se mai fabrica in Germania. Aveau doua fabrici (ateliere) in Germania si ambele au fost inchise. N-am vazut live nicio lanseta de la Sportex, dar cica pe cele vechi, inainte de 2005, scria "made in Germany", iar pe astea noi nu mai scrie. Asta nu insemna ca lansetele nu sunt bune. Totusi, eu am preferat sa ma orientez spre branduri mai cunoscute la noi.

_________________
Nicu Barjica


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Lansete Sportex Catapult
MesajScris: Vin Noi 13, 2015 5:50 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Iun 09, 2013 11:11 pm
Mesaje: 78
Eu am avut Competition spod de 5 lbs.Super multumit ,a reusit sa treaca pragul de 140 de metri cu spobul mare si merge si mai mult,am vazut si aruncari la 150 de metri cu el.De departe cel mai bun spod care l-am avut pana acum si pe care l-am incercat pana acum.Din pacate vandut impreuna cu tot echipamentul pentru ca plec din tara.Pentru informare ,scrie si acum Germany pe Sportexuri si mai au o fabrica deschisa in Germania langa Munchen unde este si depozitul central.Dar fabrica masiv si in China ca si restul brandurilor mari.Asta este economia in prezent si le-a permis reducerea preturilor care au facut brandul greu de vandut pe vremea cand totul se fabrica in Germania.Lansetele din gama Catapult si Competition sunt semiparabolice si foarte usor de incarcat.Insa cine vrea o lanseta de top de la Sportex acelea incep cu gama NXT Specimen ,lansete progresive cu care se poate arunca 180 de metri cu montura si boilies.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 136 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: