CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Sâm Apr 27, 2024 11:03 pm

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Vin Sep 18, 2015 9:38 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Sep 15, 2015 3:43 am
Mesaje: 5
ma gandesc sa comand 5 mulinete okuma longbow 680 pentru betele mele cu care pescuiesc doar pe rauri si mai rar la dunare. lansete de 3,60 m - 7lb. nu arunc mai mult de aprox. 45-50m cu plumbi de 100 gr. plus momitorul incarcat e ceva . de-aia vreau sa mai iau lansete de 7lbs. si pescuiesc dupa fitofag in general dar mai incerc si crapul si sa fiu sincer nu-mi place sa pescuiesc la balti si nici la crap nu prea-mi place . na .... ati mai auzit una :-) :-)
va rog sa-mi spuneti am ales bine mulinetele sau era loc de mai bine raport calitate pret si in regimul de pescuit amintit


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Vin Sep 18, 2015 10:02 pm 
Neconectat

Membru din: Dum Iun 09, 2013 11:11 pm
Mesaje: 78
carpasian scrie:
ma gandesc sa comand 5 mulinete okuma longbow 680 pentru betele mele cu care pescuiesc doar pe rauri si mai rar la dunare. lansete de 3,60 m - 7lb. nu arunc mai mult de aprox. 45-50m cu plumbi de 100 gr. plus momitorul incarcat e ceva . de-aia vreau sa mai iau lansete de 7lbs. si pescuiesc dupa fitofag in general dar mai incerc si crapul si sa fiu sincer nu-mi place sa pescuiesc la balti si nici la crap nu prea-mi place . na .... ati mai auzit una :-) :-)
va rog sa-mi spuneti am ales bine mulinetele sau era loc de mai bine raport calitate pret si in regimul de pescuit amintit

Foarte bune mulinetele la ce vrei tu.La lansetele alea de 7lbs ar trebui plumbi ceva mai mari.


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Vin Sep 18, 2015 10:22 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Sep 15, 2015 3:43 am
Mesaje: 5
Superb ca aud iarasi de bine despre longbow 680 deci sa inteleg ca e o alegere potrivita la ce vor fi supuse si nu sunt nici scumpe ..... ma gandeam si la okuma pl 1065 dar e prea scumpa si la 5 bucati se simte ceva multumesc de sfat mi-a intarit increderea si o sa fac upgrade-ul cu toata inima deocamdata am numai no name si amestecate si chiar au tinut ceva chinezariile


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Sâm Sep 19, 2015 8:21 am 
Neconectat

Membru din: Vin Iun 07, 2013 4:03 pm
Mesaje: 228
Localitate: Bucuresti
Stiu pe cineva care pescuieste cu lb 680 de ani buni pe Dunare la modul intensiv,fara stergere de nisip ,gresari etc....Si functioneaza si acum.Respectivul spunea ca le are de vreo 10 ani.Nu stiu daca modelul a aparut mai de mult,dar zicea ca sunt cam 10 ani.Legat de lansetelele de 7 lbs,plumbii de 100 de grame, sunt prea usori.Daca dai si la Dunare,mai adaugi curentul puternic .asa ca de la 150 de grame in sus ar fi mai bine

_________________
''Inventia tiparului e cel mai mare eveniment al istoriei.''V.Hugo
''Muzica este o revelatie mai mare decat toata intelepciunea si filosofia la un loc''.Beethoven


Sus
 Profil  
 
MesajScris: Dum Sep 20, 2015 7:50 am 
Neconectat

Membru din: Mar Sep 15, 2015 3:43 am
Mesaje: 5
cu informatiile primite de la voi si din ce am mai citit pe ici pe colo am ajuns la concluzia ca e o mulineta care indeplineste cerintele mele si a nevestei (pretul mai mic :-) ) si am comandat 4 bucati okuma lb 680 pe care am de gand sa pun fir trabucco super iso de 0,40 (am avut acelasi fir dar de 0,50 si am fost super multumit) sau cred ca o sa apelez din nou la voi pentru a-mi recomanda un fir bun tot la fel raport calitate pret :-) multumesc o zi buna cu fire gata sa plesneasca !


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 125 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: