CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Joi Mar 28, 2024 11:16 am

Ora este UTC + 2




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cantar
MesajScris: Mar Feb 09, 2016 8:35 pm 
Neconectat

Membru din: Lun Iul 14, 2014 8:59 am
Mesaje: 96
Claudiu , imi plac si cele mecanice , dar vreau unul digital care sa-mi "zica" exact ce si cum , asa ca parerea care o vreau e despre cele doua modele enumerate mai sus.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cantar
MesajScris: Mar Feb 09, 2016 8:42 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 27, 2013 6:20 pm
Mesaje: 256
Localitate: Roma
Mare parte din produsele carp spirit sunt jeguri de doi bani...Deci daca vrei un cantar adevarat,atunci cauta Reuben Heaton...este cel mai important producator mondial de cantare mecanice dedicate pescuitului, care utilizeaza cele mai performante mecanisme!
Are urmatoarele caracteristici:
- protectie la suprasarcina.
- carcasa si geam din policarbonat foarte rezistent la socuri.
- carlig si inel de prindere din inox.
- mecanism tratat impotriva coroziunii.
Il gasesti sub diverse nume:Korda Limited Edition, JRC nu stiu cum(l-am vazut pe site la total fishing)si Reuben Heaton editie limitata World Carp Classic 2013 (branduit cu logo-urile World Carp Classic Bolsena 2013 si Dynamite Baits)...cum il am eu! ;)
Sunt cu scala de 27 kg si 54 kg (scala dubla, in kg si livre).


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cantar
MesajScris: Mie Noi 14, 2018 4:44 pm 
Neconectat

Membru din: Mar Aug 29, 2017 1:05 pm
Mesaje: 1
Buna seara,

Nu vreau sa deschid un topic nou asa ca am ales sa scriu aici.
Tot caut informatii cu privire la cantarele electronice, personal ma intereseaza daca poti seta tara a.i. sa nu fi nevoit ca la fiecare peste sa faci tara (dai drumu la cantar, cantaresti sacul de cantarire, faci tara si abia apoi mergi si pui pestele in sling si il cantaresti….). Am tot urmarit video de prezentare de la modelul Ruben Heaton Digital Scales si la minutul 2:22 se face o referire la posibilitatea de a memora greutatea sacului de cantarire si apoi sa accesezi acea valoare ca si tara insa vreau sa fiu sigur ca se poate…..in manual nu se specifca nimic de aceasta optiune (am gasit un manual cu google).

Raman recunoscator pentru orice informatie…..daca aveti recomandari pentru alte modele sunt bine venite insa cel mai important e sa nu fiu nevoit sa fac tara pentru fiecare peste…(obisnuit cu modelul mecanic) .

https://www.youtube.com/watch?v=NDeOly0wop4


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 13 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la: