CarpOnline.ro

Forum - Revista online de pescuit la crap
Acum este Dum Feb 17, 2019 1:36 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Daiwa tournament surf 4500 qda
MesajScris: Lun Feb 11, 2019 1:13 pm 
Neconectat

As dori niste pareri despre aceasta mulineta daca sunt posesori pe acest forum. Multumesc!

Sus

Subiectul mesajului: Re: Daiwa tournament surf 4500 qda
MesajScris: Mar Feb 12, 2019 10:29 am 
Conectat

Am analizat în detaliu varianta Tournament Surf 5000A care cred că diferă de 4500 doar prin capacitatea tamburului (pe 5000 intrând mai mult fir). Legat de asta, dacă diferența de preț între 4500 și 5000 nu este substanțială, îți recomand să optezi pentru varianta mai mare (mai ales că acum are prețul redus la vreo 1.100lei, de la aproape 2.000lei, cât costa atunci când am studiat-o). Este mai versatilă o mulinetă pe care intră mai mult fir deoarece poate fi utilizată atât pentru pescuit din mână, cât și pentru plantat.

Deși nu am pescuit cu ea, având în vedere că vorbim despre un model care incorporează o parte dintre tehnologiile de vârf Daiwa (MagSealed, Digigear II, HardBodyZ, Air rotor, Air bail, Twist Buster II și, bineînțeles, impecabila frână QD - click pe link-uri pentru detalii), mă aștept ca mulineta să se comporte bine în condiții reale de utilizare și să reziste în timp.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Daiwa tournament surf 4500 qda
MesajScris: Mie Feb 13, 2019 9:09 pm 
Neconectat

Multumesc mult Victor Costache. O sa tin cont si de data asta de parerea dumneavoastra si sunt convins ca voi face o alegere buna. Sfaturile dumneavoastra m-au ajutat si la achizitia cortului (Fox retreat xl) acesta fiind un cort exceptional.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2